25 травня стартував 48-й Київський міжнародний кінофестиваль “Молодість”. Триватиме у столиці до 2 червня. Покажуть понад 200 фільмів.
Gazeta.ua розповідає про найцікавіші стрічки цьогорічного фестивалю.
“Рокетмен” – реж. Декстер Флетчер, Велика Британія, США
В основі сюжету лежить історія англійського музиканта Елтона Джона, справжнє ім’я – Реджинальд Кеннет Дуайт. Народився 1947 року в лондонському передмісті Піннер. Навчався в Королівській музичній академії. Починає музичну кар’єру як клавішник у гурті Bluesology. 1967-го змінює своє ім’я на Елтон Джон. 1968-го випускає перший сингл I’ve Been Loving You, а 1969-го – перший альбом Empty Sky у жанрі психоделічного року.
Світова прем’єра музичного байопіку відбулася на 72-му Каннському кінофестивалі. Головну роль грає Тарон Еджертон.
1 червня – Кінотеатр “Київ”, 19:00
“Руйнівниця системи” – реж. Нора Фінгшайдт, Німеччина
9-річна Бенні має проблеми з психікою. Не контролює себе. Мати Бенні починає зустрічатися з новим чоловіком. У доньки з ним конфлікти. Дівчинку забирають у дитячий будинок, де за нею наглядатимуть психологи. Але її не може витримати ніхто. Вона переїжджає з одного закладу в інший. Хоче повернутися додому, за сюжетом.
На 69-му Берлінському міжнародному кінофестивалі стрічка отримала приз Альфреда Бауера – третю основну нагороду після “Золотого ведмедя” та Гран-прі.
30 травня – Кінотеатр “Київ”, 16:45
31 травня – Кінотеатр “Київ”, 11:30
“Юля” – реж. Роксі Топорович, США, Україна
Дія відбувається 2014 року в Києві. Студентка-фотожурналістка Юлія знайомиться із солдатом, який щойно повернувся з Донбасу й має посттравматичний синдром. Дівчина закохується в нього, але має сумніви щодо власної незалежності, за сюжетом.
Американка українського походження Роксі Топорович вирішила зняти фільм про Україну, коли відвідала Майдан 2014 року.
30 травня – Кінотеатр “Київ”, 19:30
1 червня – Кінотеатр “Київ”, 12:00
“Пам’ять: як з’явився “Чужий” – реж. Олександр О. Філіпп, США
Документальне кіно про створення науково-фантастичного хорору “Чужий” Рідлі Скотта містить унікальні архівні матеріали, концепти та сценарні нотатки. Розповідає про вплив грецької та єгипетської міфології й андеґраундних коміксів, роботу сценариста Дена О’Беннона та художника, дизайнера образу ксеноморфа – Ганса Ґіґера.
Світова прем’єра стрічки відбулася на фестивалі незалежного кіно “Санденс”.
29 травня – Кінотеатр “Київ”, 13:45
“Віта та Вірджинія” – реж. Чанія Баттон, Велика Британія, Ірландія
В основі сюжету лежить історія стосунків британських письменниць Віти Секвілл-Вест і Вірджинії Вулф.
Світова прем’єра біографічної картини відбулася на 43-му Міжнародному кінофестивалі в Торонто. У байопіку знялися Джемма Артертон, Елізабет Дебікі та Ізабелла Росселліні.
3 червня – Кінотеатр “Київ”, 15:30