З наступного пленарного тижня Верховна Рада приступить до розгляду поправок до виборчого кодексу. Ставки знижені, адже законопроект щодо порядку проведення виборів, ухвалений нинішнім складом, буде актуальним вже для їх наступників.
Про те, що комітет правової політики і правосуддя затвердив порівняльну таблицю проекту Виборчого Кодексу до другого читання, повідомив на своїй сторінці у Facebook член комітету, один з ініціаторів законопроекту Олександр Черненко. І тепер наступні кілька тижнів сесійна зала працюватиме у режимі розгляду поправок.
Нагадаємо, у першому читанні Виборчий кодекс був проголосований ще 7 листопада 2017 року. Цей документ пропонує, зокрема, ввести виборчу систему з так званими «відкритими списками» і запровадженням регіональних виборчих округів. Іншими словами, виборець голосуватиме не тільки за партію, а й за конкретного кандидата від цієї політичної сили.
Також серед новацій проекту – створення і організацію роботи виборчих комісій, правила складання списків виборців тощо. Цим же проектом пропонується ввести 4%-вий виборчий бар’єр (сьогодні це 5%). На виборах до сільських районних рад та міських рад маленьких міст пропонується багатомандатна мажоритарна система, коли на окрузі виграє не один кандидат, а від двох до чотирьох.
У коментарі «Голос.інфо» Олександр Черненко заявив, що розгляд Виборчого кодексу триватиме найближчі кілька тижнів, навіть до парламентських виборів.
«Я передбачаю, що це може зайняти час аж до виборів, а, може, навіть і після виборів, адже ми працюємо до набуття повноважень нового складу парламенту. Зрозуміло, що всі поправки будуть провалені – не тому, що хтось проти, а просто через те, що людей не буде в залі. Це не новина, у нас парламент завжди так закони приймає. А вже перед фінальним голосуванням, коли люди все-таки зберуться у залі, важливі поправки поставлять на переголосування», – заявив Черненко.
За його словами, запеклих баталій у залі не буде, адже депутати розуміють, що нинішній проект Виборчого кодексу стосуватиметься не їх (бо далеко не всі чинні парламентарі потраплять до наступного складу ВР), а їх наступників. Тому у проекту Виборчого кодексу є досить високі шанси бути прийнятим ще за нинішньої каденції парламенту.