У ніч з 6 на 7 липня в Україні святкують Івана Купала. У цьому святі переплелись язичницькі і християнські обряди. У цей день дівчата плетуть вінки з польових квітів, палять вогнища, довкола яких водять хороводи і через які стрибають.
Хтось ворожить, пускаючи вінки на воду, а хтось вночі йде шукати цвіт папороті. Дивіться у фотогалереї, як відтворювали старовинні обряди у музеї національної культури і побуту Пирогово під Києвом і у селищі Слатине на Харківщині.
Плетіння вінків із польових квітів під час святкування Івана Купала у Пирогово, 6 липня 2019 рокуСтрибання через вогнище – традиційна забава свята, яка символізує очищення. Молоді люди стрибають через багаття у Пирогово“Вогонь палає – землю очищає” – так говорять про багаття на КупалаУ різних регіонах України є багато назв вінків – вєнок, чільце, лубок, коробуля, теремок, кодина, фес, корона, цвіток, квітка, косиціНа святкування Івана Купала у Пирогово зібралось понад тисячу людейДівчата пускають вінки на воду під час святкування Івана Купала в ПироговоНа Купала спалюють опудало Мари, що символізує смерть. Свято у смт Слатине, ХарківщинаЛюди водять хоровод навколо багаття під час Івана Купала у ПироговоКуди припливе вінок, звідти прийде наречений – так ворожать на Купала. Свято у смт Слатине, ХарківщинаДівчата в квіткових вінках і вишиванках водять хоровод в смт Слатине, Харківщина