Молоде покоління офісних працівників все частіше відмовляється вживати алкоголь на корпоративних заходах, і це змушує підлаштовуватись цілу індустрію, пише Financial Times.
Зустрічі з колегами з метою встановити тісніші робочі зв’язки, або так звані тімбилдінг івенти, рідко обходяться без напоїв. Але якщо раніше у склянках було переважно щось алкогольне, то нині багато співробітників надають перевагу моктейлям (mocktail), тобто несправжнім коктейлям, у яких немає спиртного.
Про це зокрема розповідає Джулія Філіпс, яка працює в івент-агентстві Crescendo. Серед її клієнтів запити на безалкогольне меню зросли з 10 до 50% за останні півтора року.
Філіпс розповіла Financial Times, що раніше співробітники переважно пояснювали небажання пити алкоголь на корпоративних заходах тим, що мають їхати за кермом, релігійними мотивами чи вагітністю.
Але нині молоді офісні працівники не переймаються пошуком причин для відмови. За її словами, йдеться про суттєву відмінність у підходах різних поколінь.
Серед імовірних причин таких поведінкових змін газета називає кращу обізнаність людей про шкоду алкоголю, а також острах того, що хтось може зняти й викласти у соцмережі відео, де ви напідпитку.
Крім того, багато компаній переглянули свою політику щодо вживання спиртного на заходах після кампанії #MeToo, коли жінки масово розповідали про домагання з боку чоловіків, пише Financial Times.
Видання також цитує коуча Саймона Іствуда, який стверджує, що робочі заходи на певному етапі стали настільки зосередженими на вживанні спиртного, що ті, хто не п’є, стали відчувати себе на узбіччі.
За результатами дослідження американської організації Niznik Behavioural Health, 35% співробітників не хочуть пити на корпоративних подіях, але майже 16% із них все одно це роблять, щоб не опинитись “поза клубом”.