Про те, що відчуває людина, яка полюбляє випити келих чи два вина щодня, коли протягом місяця повністю відмовляється від алкоголю, пише кореспондентка газети Guardian, яка вдалася до такого експерименту.
Вона розповідає, що вживання алкоголю у помірних дозах стало невід’ємною частиною її життя. З часом, визнає авторка, одного келиха вина стало не вистачати, і вона випивала два, а то й три на день. А коли навантаження на роботі чи у сім’ї було занадто високим, лише пляшка вина допомагала позбутися відчуття стресу.
Вона додає, що часто цитувала Хемінгуея, який стверджував: “Я п’ю, щоб інші люди видавалися мені цікавішими.”
При цьому “повільні і трохи сумні ранки” стали нормою.
“Робота продовжувала видаватися цікавою, але мені не вистачало драйву. Я уникала людей, бо перестала отримувати насолоду від повсякденних речей, як от прогулянка чи перегляд фільму, або зустріч з друзями під час обідньої перерви. Мені знадобилося кілька років, щоб визнати це, але алкоголь почав контролювати моє життя”, – пише авторка статті.
Вона зазначає, що цілковите утримання від алкоголю протягом місяця принесло їй відчуття важливого досягнення. Після двох тижнів експерименту жінка “із здивуванням” відчула, що стала “кращою, добрішою, більш енергійною, продуктивнішою і щасливішою”.
“От халепа!” – жартома бідкається вона.
Та попри це, авторка пише про й про головну втрату: “Якщо бути чесною до кінця, то найбільше я сумую за станом душі, яке накриває тебе через 30 хвилин після першого келиха. Це неповторне відчуття блаженства, коли проблеми зникають самі собою і почуваєшся непереможною, дотепною і спроможною робити неймовірні речі тут і зараз”.
То чи варто ризикувати здоров’ям через це короткотривале відчуття легкості? Кореспондентка Guardian, яка визнає, що вживання алкоголю завдає великої шкоди організму, пише, що кожен повинен вирішувати це сам. І додає: “Я планую продовжити експеримент ще на один місяць”.