Що встиг зробити «смотрящий» за Дніпропетровською областю Святослав Олійник за один місяць «керівництва», пише “Антикор”.
Підсумок першого місяця роботи Дніпропетровської облдержадміністрації після призначення в.о. губернатора показує, що область знову впала в коматозний стан, в якому перебувала п’ять років тому. Складається цілком обгрунтоване враження, що сотні інфраструктурних проектів, які реалізовувалися тут ще нещодавно, застопорилися. І лякаюче підозріло виглядає робота в.о. губернатора Дмитра Батури і тих, хто насправді тепер керує областю, зокрема, «наглядача» Святослава Олійника.
Це вже не такий і великий секрет, що Олійник активно домагається свого призначення на пост глави області. Формальна логіка підказує, що це його місце, так як він був заступником губернатора Ігоря Коломойського, а зараз – перший заступник голови обласної ради. Але Олійник так само відомий тим, що починав свою кар’єру прокурором, був народним депутатом від Юлії Тимошенко, з якою її пов’язують давні ділові зв’язки і зараз, а потім став видомим бізнесменом. І саме його ділова діяльність зараз є і предметом обговорення в Офісі Президента, і каменем спотикання одночасно. Що поки не заважає Олійнику фактично керувати грошима регіону.
За словами наших джерел, Батура виконує виключно представницькі функції і підписує щоденні документи. І в якості нового глави області він не розглядається.
Олійник, який наполегливо пропонує свою кандидатуру Президенту, дуже токсичний, так як за ним тягнеться шлейф кримінальних історій, пов’язаних з багаторічним крадіжками з бюджетів усіх рівнів.
Однак, за даними порталу eData, за місяць фактичного управління ОДА Олійник вже вивів на свої компанії більше 100 млн грн., А його мета, за чутками, – 1 млрд грн до кінця року. Саме такий, за деякими даними, розмір діри в його будівельному холдингу, яку він планує закрити за рахунок бюджету.
Але цікавий і той факт, що одночасно з астрономічними платежами компаніям Олійника, будівельні роботи вони навіть не починали. Більш того, майже всі будівельні роботи в області взагалі заморожені, в тому числі припинено будівництво шкіл і дитячих садків. Все, що мало відкритися до 1 вересня, відкрито не буде.
Одна з компаній, яка підконтрольна Олійнику, називається УПС. Вона займається будівництвом доріг і колись належала Тарасу Палію, синові колишнього голови Дніпровського Облавтодору. Олійник фактично «віджав» цю компанію, а потім наплодив ще кілька – Гремко, Спецдоррембуд, СПМК-78. І, починаючи з 2016 року, цей так званий будівельний холдинг «підсів» на підряди ОДА – будував дороги, школи і дитячі садки. Але немає жодного об’єкту, який був би добудований і зданий в експлуатацію.
До числа знакових «недобудов» слід віднести такі: зал ігрових видів спорту поруч зі стадіоном «Трудові Резерви» в Дніпрі, парк, школа і ДЮСШ в Синельникове, школа в Межовій, дитячий садок в формі сот в Іларіоновому – інші підрядники вже давно здали в експлуатацію садки за цим проектом.
Саме Олійник, перебуваючи на посаді голови фракції колишніх «регіоналів» «Відродження», пролобіював включення до обласного бюджету будівництва залу ігрових видів спорту, а насправді – залу для бадмінтону, під який створив КП і планував поставити туди свою людину, щоб той керував залом як приватним. Вже згадана вище компанія Гремко отримала підряд на будівництво, незважаючи на очевидний конфлікт інтересів. У 2017 році Олійник отримав на цей проект 250 млн грн з державного бюджету, але зал так і не з’явився.
Пізніше Олійник домовився з Укравтодором, і УПС отримала підряди на будівництво ділянки траси Дніпро – Запоріжжя. Незабаром після закінчення робіт, ця ділянка почала руйнуватися.
За деякими даними, УПС отримала з держбюджету на цю дорогу близько 550 мільйонів гривень. А виправляти дефекти Олійник мав за свій рахунок.
І, ще не ставши губернатором, Олійник активно отримує гроші обласного бюджету, щоб залагодити своїм фінансові проблеми. Інша справа – навіщо Дніпропетровської області це потрібно?
Олег Бойко, Антикор.