У Новій Зеландії палеонтологи знайшли рештки величезного стародавнього папуги, який жив 19 мільйонів років тому і був майже метр у висоту.
Кістки птаха виявили поблизу міста Сент-Батанс, що на південному сході Нової Зеландії.
Вага і розмір папуги дають підстави припускати, що він не міг літати і був хижаком, на відміну від інших птахів тих часів.
Результати дослідження опублікували у журналі Biology Letters.
Птах важив 7 кг, і був у кілька разів важчий за попереднього рекордсмена – папугу какапо.
“Ніхто ніколи раніше не зустрічав слідів папуг такого розміру”, – заявив ВВС професор Тревор Ворті, палеонтолог з університету Фліндерса в Австралії та автор дослідження. – Ця знахідка – дуже важлива”.
Палеонтологи назвали гігантського папугу Гераклом (Heracles inexpectatus), щоб підкреслити його розміри і міць.
Спочатку науковці думали, що кістки птаха належали орлу або предку качки.
Його рештки зберігалися протягом 11 років, і лише на початку цього року палеонтологи зробили повторний аналіз.
Професор Ворті розповів, що один з його учнів випадково натрапив на кістки папуги в його лабораторії під час дослідницького проєкту.
Ще один палеонтолог Майк Арчер сказав, що папуга мав масивний дзьоб, який дозволяв видобувати їжу з важкодоступних місць і харчуватися іншими птахами.
“Оскільки в тій місцевості не було хижаків, малоймовірно, що папуга був агресивним, – сказав професор Worthy BBC. – Він, ймовірно, сидів на землі, ходив і харчувався здебільшого насінням і горіхами”, – сказав він.
Пол Скофілд, старший куратор природознавства в Кентерберійському музеї, заявив AFP, що дослідники “переконані, що папуга не міг літати”.
Нову Зеландію вважають домівкою гігантських вимерлих птахів. Колись тут мешкав найбільший птах сучасності – моа, висота якого становила 3,6 метра.
“Однак до останнього часу дослідникам не вдавалося знайти докази існування такого великого папуги – ні в Новій Зеландії, ні будь-де на планеті”, – сказав професор Ворті.
“Розкопки тривають протягом 20 років, і щороку ми знаходимо нових птахів і тварин… без сумніву, у цьому найцікавішому родовищі є багато інших несподіваних видів, які нам ще належить виявити”.