21 серпня історики зібрали справжній врожай як подій, так і відомих особистосей, що народилися в цей день.
У 1911 році із Лувра викрадено портрет Мони Лізи роботи Леонардо да Вінчі.
Через два роки картина випадково була виявлена у Флоренції.
Затриманий пізніше викрадач на ім’я Вінченцо Перуджа пояснив скоєне бажанням відновити справедливість, повернувши Італії вкрадений Наполеоном I шедевр.
1914 рік — російський льотчик Ян Нагурський на літаку “Фарман” здійснив перший у світі політ в Арктику (в пошуку зниклої полярної експедиції Русанова).
Для цього літак доправили на Нову Землю пароплавом.
Протягом трьох тижнів Нагурський здійснив ще чотири польоти, слідів експедиції знайти не зміг, але ці вилазки вже самі по собі стали подвигом.
У 1973-му академік-дисидент Андрій Сахаров провів першу прес-конференцію для іноземних журналістів.
За п’ять днів до цього його викликали до заступника генерального прокурора СРСР, а незабаром у пресі було опубліковано лист 40 академіків на чолі з президентом АН СРСР Келдишем із засудженням Сахарова.
1986 року СРСР офіційно оголосив про те, що катастрофа на Чорнобильській АЕС була викликана недбалістю персоналу станції.
1991-й — продовженння серпневого путчу: у ніч на 21 серпня танкові підрозділи, контрольовані ГКЧП, здійснювали маневри в районі Білого дому (будівлі Верховної Ради РРФСР). Відбулися зіткнення прихильників Бориса Єльцина з військовою колоною в тунелі під Новим Арбатом.
Під траками бронетехніки загинули маніфестанти Дмитро Комар, Ілля Кричевський та Володимир Усов (згодом їм присвоять звання героїв Радянського Союзу посмертно).
Група «Альфа» відмовилася брати штурмом Білий дім. О 5-й годині ранку маршал Дмитро Язов віддав наказ про виведення військ із Москви.
Сесія Верховної Ради РРФСР під головуванням Руслана Хасбулатова ухвалила заяви, що засудили ГКЧП.
Віце-президент Росії Олександр Руцькой і прем’єр-міністр Іван Силаєв вилетіли у Форос до заблокованого там президента СРСР Михайла Горбачова. Іншим літаком до Криму вилетіли деякі члени ГКЧП, намагаючись отримати прощення. Горбачов відмовився їх приймати.
20 серпня народилися:
У 1935 році — Юрій Ентін (Йосеф бен Цві Ха-Коен), радянський і російський поет, сценарист.
Автор віршів до багатьох популярних пісень, у т.ч. тих, що звучать із кіно- та телеекранів (“Чунга-Чанга”, “Антошка”, “Крилатые качели”, “Лесной олень”, “Учкудук – три колодца”, до пісень із фільмів та мультфільмів “Бременські музиканти”, “Д’Артиньян і три мушкетери”, “31 червня”, “Пригоди Буратіно”,”Надбання республіки”, “Гостя з майбутнього”, “Пригоди Електроніка”, “Ну, постривай!” тощо).
1936-го — Уїлт Чемберлен, американський баскетболіст, що виступав за “Філадельфію”, “Сан-Франциско”, “Лос-Анджелес лейкерз”.
Найрезультативніший гравець в історії НБА. Єдиний гравець Асоціації, який в одному матчі набрав 100 очок («Філадельфія уорріорз» – «Нью-Йорк нікс» – 169:147 (2 березня 1962 р.). Дворазовий чемпіон НБА.
У 1956 році народилася Кім Кетролл, американська акторка (Саманта Джонс у серіалі “Секс у великому місті”).
1972 рік – Ніно Катамадзе, грузинська джазова співачка
У 1986-му народився Юсейн Болт, ямайський легкоатлет, спринтер.
Триразовий олімпійський чемпіон 2008 року (100 і 200 м, естафета 4х100 м), триразовий чемпіон світу 2009 р. (ті самі дисципліни).
Чинний володар світових рекордів на 100 м – 9,58 сек., на 200 м – 19,19 сек. (результати ЧС-2009) і в естафеті 4х100 м – 37,10 сек. (ОІ-2008) у складі збірної Ямайки.
Болт – перша людина в історії, яка встановила світові рекорди на трьох цих дистанціях на одній Олімпіаді.