Сьогодні – День Державного Прапора України.
1913 рік —у Копенгагені відкрито пам’ятник Русалоньці – героїні казки Г.-Х. Андерсена.
1939-го – у Москві укладено Договір про ненапад між Німеччиною і Радянським Союзом (за прізвищами підписантів – міністрів закордонних справ двох країн – “пакт Молотова-Рібентроппа”).
Одночасно підписано секретний протокол про розподіл сфер впливу у Східній Європі. Відтак СРСР відійшли Західна Україна, Західна Білорусь, Бессарабія, половина Польщі, Прибалтика, Фінляндія.
На бенкеті за участю Йоахіма фон Ріббентропа на честь підписання договору Сталін промовив тост: “Я знаю, как немецкий народ любит фюрера. Поэтому я хочу выпить за его здоровье”.
У 1962 році відбувся перший прямий телеміст Європа-США
1975-го відбулося – відкриття Харківського метрополітену.
Харківський метрополітен налічує 3 лінії довжиною 35,59 км та має 28 станцій. Харківський метрополітен у 2009 році зайняв 33 місце в рейтинзі 53 метрополітенів світу, пасажиропотік яких перевищує 50 мільйонів осіб на рік.
1989-й — у 50-ту річницю підписання радянсько-німецького пакту відбулася акція “Балтійський шлях”.
Мешканці Литви, Латвії та Естонії вишикувалися в живий ланцюг завдовжки майже 600 км – близько двох мільйонів осіб (найбільший живий ланцюг у світі).
У 2005-му відкрили станцію Київського метрополітену “Бориспільська”.
Станція розташована на прикінці проспекта Миколи Бажана, який закінчується Харківською площею і на початку Бориспільського шосе, яке прямує на Бориспіль і Міжнародний аеропорт “Бориспіль”, і далі на Полтаву та Харків. Саме тому більшість пасажирів приїжджі з цього напрямку, а не місцеві мешканці. Фактично станція розташована на міській межі. Вестибюлі станції з’єднуються з одного боку з підземним торговельним комплексом, з іншого — з підземним паркінгом, а також системою підземних переходів на площі. З часом сусідами станції стануть автовокзал далекого сполучення та громадський центр
У 2007 році відкрили електродепо “Харківське” Київського метрополітену.
23 серпня народилися:
У 1932 році — Давид Черкаський, український і радянський мультиплікаційний режисер (“Пригоди капітана Врунгеля”, “Лікар Айболить”, “Острів скарбів”).
Прихильник “тотальної анімації” – коли створюється такий ефект, ніби камера літає навколо персонажів. За твердженням режисера, його “Врунгель” був першим мультиплікаційні серіалом у Союзі.
Співпрезидент Міжнародного фестивалю анімаційних фільмів “КРОК”.
1948-го народився Юрій Єхануров, український політик бурятського походження. У 2005-2006 роках – прем’єр-міністр України.
Перший віце-прем’єр-міністр (в уряді Віктора Ющенка). У 2007-2009 роках– міністр оборони. У 30 років став керуючим трестом “Київміськбудкомплект”, надалі керував трестом “Буддеталь”, був заступником начальника Головкиївміськбуду з економічних питань.
Єхануров стояв біля витоків української приватизації та Фонду державного майна України. Проведена під його керівництвом мала приватизація заклала фундамент для розвитку в Україні малого й середнього підприємництва.
1965 року — Валерій Ніколаєв, російський актор (“День народження буржуя”).
Цього ж року народився Роджер Евері, американський сценарист, продюсер і кінорежисер. Лауреат премії “Оскар” за найкращий оригінальний сценарій до фільму “Кримінальне чтиво”. Більше читайте тут: https://tsn.ua/den-v-istorii-d/23-serpnya-v-istoriyi.html