Про Незалежність нашої держави, а також про те, що відбувалося в цей день поза її межами.
У 1542 році Іспанський конкістадор Ф. де Орельяна відкрив гирло Амазонки, назвавши її так, тому що на його експедицію напали індіанські жінки-воїни.
1553 – й рік По Білому морю до Росії прибуло перше англійське посольство.
А ось для жителів Франції 1572 – й рік став роковим. Адже саме ніч з 24 проти 25-го серпня називається Варфоломіївською.
Тієї ночі католики вбили всіх гугенотів ( прихильників кальвіністської віри у Франції). Катерині Медичі і кільком придворним вдалося переконати Карла IX усунути найбільш небезпечних гугенотів, щоб уникнути громадянської війни. Різанина тривала декілька місяців. Хоча точна кількість загиблих не встановлена – вважається, що в той час загинуло від кількох тисяч до десятків тисяч гугенотів. Ця трагедія вважається однією з найгірших в історії релігійних війн, адже вбивали не тільки дворян, але й місцевих жителів, підозрюваних в симпатіях до гугенотів, не пощадивши ні жінок, ні дітей.
В 1949-му році набув чинності підписаний у квітні договір про створення НАТО. Нині до складу воєнно-політичного союзу входять 26 країн
1991 — Верховна Рада Української РСР прийняла Акт проголошення незалежності України (День Незалежності України)
В 2002-му році вперше День Незалежності в Україні відзначався без військового параду. Його замінив парад військових оркестрів.
Іменнники 24 серпня такі:
Лев Голіцин князь, вчений, винар, творець виноробних центрів в Массандрі і Абрау-Дюрсо. Він народився у 1845 році.
Голіцин придбав маєток Новий Світ на Чорноморському узбережжі Криму, перетворивши його на зразкове дослідно-виробниче господарство з виноградарства і виноробства, зібрав унікальну колекцію вин. Славу князю принесло промислове виробництво шампанських вин в Росії. Шампанське Голіцина не раз було відзначене нагородами на міжнародних виставках.
1923-го року народився Віктор Глушков, український математик, , академік, директор Інституту кібернетики АН України.
Під його керівництвом у 1966 році була розроблена перша персональна машина для інженерних розрахунків
У 1928-му році Левко Лук’яненко, український політик, дисидент, почесний голова Республіканської партії, багаторічний в’язень радянських концтаборів, Сьогодні йому виповнюється — 80 років
1958-го року народився Василь Червоній, український політик, народний депутат перших чотирьох скликань, голова Рівненської Обл. Держ. Адміністрації з 2005-го по 2006 рік.
Був активістом громади віруючих УПЦ КП. Загинув 4 липня 2009 року під час грози у Рівненській області.