Значні виплати відбувалися як перед президентськими, так і перед парламентськими виборами
Значення Індексу економічної спроможності населення станом на кінець серпня 2019 року склало 109 пунктів і вже п’ятий місяць поспіль утримується на рівні понад 100. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на дослідження Центру Разумкова.
Як зазначив директор економічних і соціальних програм Центру Разумкова Василь Юрчишин, значення індексу засвідчило, що Україна вийшла на стійкій рівень у першому півріччі 2019 року.
“Важливу роль зіграв і парламентський марафон, і президентський, тому що в Україні це період додаткових значних виплат. Навіть офіційно номінальна заробітна плата за два місці – червень і липень – зросла на 7%, а зважаючи, що в ці місяці фіксувалось зниження цін, реальна зарплата зросла майже на 10%“, – сказав він.
За даними дослідження, передвиборчі виплати (офіційні та неофіційні) населенню дозволили збільшити як споживчі витрати, так і поповнити заощадження через купівлю готівкової валюти (що, зазвичай, й слугує надійними заощадженнями).
На рівень економічної спроможності також вплинуло суттєве зміцнення гривні і значне сезонне вартості продуктів харчування влітку.
Індекс економічної спроможності населення
Нагадаємо, запроваджений Центром Разумкова Індекс характеризує (інтегрує) не лише традиційно розглядувану купівельну спроможність населення, але й економічну стійкість – здатність “усередненого” домогосподарства до життєдіяльності за умови втрати джерел поточного доходу впродовж певного періоду часу. У центрі вважають, що саме економічна стійкість є однією з найважливіших умов відчуття життєвої захищеності, упевненості в завтрашньому дні – отже, можливостей побудови довгострокових життєвих стратегій, загалом умовою позитивного соціального самопочуття.