День 11 вересня насичений вкрай небезпечними подіями. Втім, найбільше він запам’ятався США. Нині цей день для Сполучених Штатів – День патріота, як згадка про загиблих у результаті терактів 2001 року.
1927 року стався землетрус на Південному березі Криму призвів до численних руйнувань від Севастополя до Феодосії. Саме цей землетрус потрапив у сюжет роману “Дванадцять стільців” Ільфа й Петрова.
У 1957- му президія Вервховної Ради СРСР ухвалила припинити присвоєння містам, заводам імен партійних діячів за їхнього життя.
1993 року в Києві на Михайлівській площі відкрито пам’ятний знак жертвам Голодомору
2001-й рік – світовий рекорд вантажопійомності: український літак Ан-225 “Мрія” підняв на висоту 2 км взвод танків вагою 253,82 тонни.
Цього ж року була скоординована терористична атака ісламської терористичної організації “Аль-Каїда” на США, Всесвітній торговий центр у Нью-Йорку й Пентагон у Вашингтоні.
19 терористів, поділившись на чотири групи, захопили чотири рейсові пасажирські авіалайнери. Два з них були спрямовані у вежі-“близнюки” ВТЦ, третій літак – у будівлю Міністерства оборони. Пасажири і команда четвертого авіалайнера спробували перехопити керування літаком у терористів, відтак машина впала в полі біля міста Шенксвілл у штаті Пенсільванія.
Крім 19 терористів, у результаті атак загинули 2974 людини, ще 24 зникли без вісті. Повністю зруйновано хмарочоси Всесвітнього торгового центру та багато навколишніх будинків.
Після 11 вересня 2001 року Америка почала новий відлік своєї історії, оголосивши глобальну війну тероризму.
11 вересня 2002 року американські авіакомпанії скасували понад 3 тисяч рейсів, заплановані на 11 вересня.
Причина – в низькому попиті на авіаперевезення в день річниці терактів у США. З цієї ж причини були скасовані сотні рейсів авіакомпаній інших країн.
Небезпечного 11 вересня народилися:
У 1862-му – О. Генрі, американський письменник.
У 1864-му – Павло Грабовський, український письменник, поет.
У 1977 році – Фелікс Дзержинський. Російський революціонер, засновник і голова ВЧК (ОГПУ), один з організаторів “червоного терору”.
1937-го року народився Йосип Кобзон, радянський і російський естрадний співак (баритон).
Після розпаду СРСР став дуже заможною людиною та часто обвинувачується в причетності до організованої злочинності, через що йому заборонений в’їзд до багатьох держав, зокрема в США, на що він неодноразово скаржився в інтерв’ю й навіть намагався ініціювати офіційні розгляди із цього приводу. 30 серпня 2003 року у Донецьку встановили пам’ятник Йосипу Кобзону.
1941-й рік – український політик Іван Плющ – двічі голова Верховної Ради України, колишній Секретар Ради національної безпеки і оборони.
У 1974 -му народився Дмитро Парфенов, український футболіст.
У 1995 році, коли Дмитро виступав за “Чорноморець”, в Одесі в його машину сіли невідомі, під загрозою ножів змусили виїхати за місто, де напоїли горілкою з клофеліном Парфьонова. Дмитро прокинувся тільки через кілька годин без машини, грошей і документів.