Більше сотні підприємиць зібралися у Маріуполі на форум “Business4Women”.
Організатор заходу – Центр інформаційної підтримки бізнесу м. Краматорськ, оснований на базі Донецької торгово-промислової палати за підтримки Європейського банку реконструкції та розвитку у рамках ініціативи EU4Business. Такі ж Центри інформаційної підтримки бізнесу (ЦІПБ), основані по всій Україні на базі 15 чинних організацій, для надання бізнесу інформації про існуючи для нього можливості на ринку.
За статистикою ЄБРР, понад 20% жіночого бізнесу – це компанії, які виготовляють продукти харчування. Популярні напрямки також – сфери послуг та ІТ-сервіс.
Форум став традиційним, щороку тут збираються все більше жінок, які діляться досвідом як з підприємицями-початківцями, так і з компаніями, які вже стало працюють, але прагнуть вийти на експортні ринки. Цього разу обговорили програми підтримки малого та середнього бізнесу, існуючі ризики при веденні бізнесу, ефективність сайтів компаній, також був організований нетворкінг для нових ділових контактів. А ще учасниці форуму взяли участь у майстер-класах “Facebook, Instagram для бізнесу. Таргетингова реклама в соцмережах” та “Як оформити свою ідею в проект і виграти грант?”
Учасниці форуму про отримання грантів знають не з чуток, адже вже пройшли цей шлях. За словами президента Донецької торгово-промислової палати Максима Ануфрієва, понад 600 підприємців Донеччини започаткували власні справи, вигравши малі гранти на розвиток своїх компаній.
“В області потужно працює низка міжнародних програм. Зараз стартує четверта хвиля малих грантів для бізнесу, з середини вересня підприємці можуть подавати свої заявки, на отримання фінансування”, – розповів Ануфрієв.
“180 жителів Донеччини вперше в Україні отримали фінансування за рахунок коштів обласного бюджету. І сьогодні вони намагаються розвивати бізнес. Це свідчить про активний розвиток бізнесу та відкриває великі перспективи для тих, хто лише планує стати підприємцем”, – зазначив Ануфрієв.
Аналітик з фінансування та розвитку МСБ Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) Тимур Халілов розповів, що ЄБРР є партнером ЄС в реалізації найбільшої частини ініціативи ЄС EU4Business, спрямованої на підтримку малого та середнього бізнесу. Ініціатива ЄС EU4Business, частину якої реалізує Банк, діє з 2016 року і полегшує отримання фінансування для бізнесу, забезпечує навчання та адресну підтримку підприємств, супровід консалтингових проектів, надає інформацію щодо виходу на зарубіжні ринки , розвитку експорту, та багато інших можливостей.
“Ми супроводжуємо клієнта на всіх етапах реалізації проекту – від пошуку консультанта, підготовки технічного завдання до безпосередньої реалізації. Після прийому проекту ми надаємо грантову виплату. Як правило, це 50% від розрахованої вартості. В проектах, пов’язаних з енергоефективністю – 75%, в проектах, пов’язаних з жіночим підприємництвом – 60%”, – розповів Халілов.
З 2010 року ЄБРР реалізував в Україні понад 1100 проектів, з них 230 на Сході країни.
Учасниці форуму своїм прикладом підтвердили те, що можна успішно долати перепони та розвивати власну справу і у прифронтовому регіоні.