Інформація про те, чим відзначилося 3 жовтня в історії.
3 жовтня в 1812 році у Криму закладено Нікітський ботанічний сад.
Біля села Нікіта (нині селище Ботанічне) у місцевого поміщика Смірнова куплено 375 десятини землі. За 14 років невтомної діяльності тодішнього директора саду Х.Х.Стевена, ,було зібрано більше 450 видів екзотичних рослин. Нині жива колекція саду налічує 30 тис. видів, гібридів і сортів рослин практично всіх країн світу. У Нижньому парку саду росте каліфорнійський дуб (більше в нашій країні ніде не зустрічається).
1863-го президент США Авраам Лінкольн оголосив кожен останній четвер листопада Днем подяки.
У 1906-му сигнал SOS затверджений як міжнародний сигнал біди, замінивши позивний CQD
1952-й – у Лос-Анджелесі здійснено перший запис відеозображення на магнітну стрічку.
1967- й рік – у США експериментальний ракетоплан “Норт Американ Х-15А-2” розвинув швидкість 7297 км/год, що в 6,72 раза перевищує швидкість звуку.
1973 — У Києві відкритий пам’ятник поетесі Лесі Українці.
1986-го сталася аварія на радянському підводному крейсері стратегічного призначення К-219, який ніс патрулювання в Атлантичному океані.
Внаслідок вибуху в ракетній шахті спалахнула пожежа, підводний човен почав тонути, але екіпаж боровся за його живучість ще три дні. 6 жовтня судно остаточно пішло на дно, а члени екіпажу, які залишалися живими, були евакуйовані. Четверо моряків загинули, один із них – матрос Сергій Премінін – виявився живцем замурованим у реакторному відсіку, коли вручну опускав компенсуючі решітки. Матрос, який запобіг ядерній катастрофі, пішов на дно разом із крейсером (згодом указом президента РФ Премінін був удостоєний звання Героя Росії посмертно) .
У 1990 році відбулося возз’єднання Німеччини.
Опівночі соціалістична НДР приєдналася до ФРН, припинивши існування як незалежна держава; Західний Берлін так само увійшов до єдиної країни.
93-го року прихильники Верховної Ради Росії вчинили спробу збройного штурму будівлі телебачення “Останкіно”.
3 жовтня народилися:
У 1803-му – Джон Горрі, американський лікар, винахідник холодильних установок (у 1851 році отримав перший у США патент на механічний холодильник).
1895-го року народився Сергій Єсенін, російський і радянський поет, один із найпопулярніших російських поетів ХХ ст. (збірки “Радуниця”, “Москва кабацька”, „Сільський часослов”, “Русь радянська”). Перекладач російською мовою Шевченкової поеми “Княжна”
У 1935-му – Армен Джигарханян, радянський і російський aктор театру й кіно вірменського походження, народний артист СРСР.
Найвідоміші фільми: “Здрастуйте, я ваша тьотя”, “Нові пригоди невловимих”, “Собака на сіні”, “Місце зустрічі змінити не можна”, “Тегеран-43”.
1939-й рік – Віктор Каневський, футболіст київського “Динамо” (нападник), чемпіон СРСР 1961 року.
Виступав за збірну СРСР на чемпіонаті світу 1962 року. Емігрував до США, де заснував школу футболу.
У 1964 році народився Жан-Марк Босман, бельгійський футболіст (“Стандард”, “Льєж” (Бельгія), “Дюнкерк” (Франція)).
Уславився не грою, а тим, що своїм зверненням до суду спричинив революцію в системі найму гравців, яка існувала в професійному футболі. У результаті були скасовані обмеження на переходи футболістів із клубу в клуб, кількість іноземців у клубах, різко зросла трансферна вартість футболістів.
3 жовтня 1969-го року народилася Гвен Стефані, американська співачка, Починала в групі “No Doubt”, а тепер продовжує сольну кар’єру, модельєрка й актриса. Багаторазова номінантка на “Греммі”.