Цей день в історії:
У 1701-му році Києво-Могилянській колеґії надано статус академії.
1768-го розпочалася російсько-турецька війна, що завершилася 1774 року підписанням Кючук-Кайнарджийського миру, внаслідок якого Російська імперія отримала вільний вихід до Чорного моря.
1829-й рік – перший пробний пробіг від Манчестера до Ліверпуля здійснив паротяг “Ракета”, збудований англійським винахідником Дж. Стефенсоном.
У 1911-му між Японією і Каліфорнією здійснено сеанс першого трансатлантичного радіозв’язку.
З японського військового корабля було передане повідомлення, прийняте на відстані більше 9 тисяч кілометрів у Сан-Франциско.
В 1927-му компанія “Уонер Бразерз” провела прем’єру першого звукового фільму “Співак джазу” з Елом Джонсоном у головній ролі.
Стрічка не була озвучена повністю в сучасному розумінні цього слова, а являла собою комбінацію “німих” і синхронно озвучених діалогових сцен. “Співака джазу” вважають першим звуковим фільмом, хоча ще в 1926 році на екрани вийшла стрічка “Дон Жуан”, демонстрація котрої супроводжувалась відтворенням платівки, на котрій була записана синхронізована з подіями на екрані музична тема. Однак Ел Джонсон у “Співаці джазу” виголосив дві фрази, котрі й поставили крапку в історії німого кіно – в 1930 році “німі фільми” вже стали історією.
1942-го американець Честер Флойд Карлсон отримав патент на ксерографічний процес створення електростатичних копій. На своєму винаході Карлсон заробив понад 150 мільйонів доларів, 100 з яких він віддав на благодійницькі цілі.
У 1948-му в Ашгабаді стався один із найпотужніших землетрусів у світі, що спричинив великі людські жертви. Тепер у Туркменістані цього дня відзначається День поминання.
6 жовтня 1975-го року Київське “Динамо” виграло європейський Суперкубок з футболу.
6 жовтня народилися:
1459-го – Мартін Бехайм, німецький географ і мандрівник, автор першого глобуса.
У 1732-му народився Невіль Маскелін, англійський астроном, який виміряв відстань від Землі до Сонця.
Почав займатися астрономією під враженням сонячного затемнення 1748 року Головна слава Маскеліна — початок видання відомого англійського астрономічного календаря “Nautical Almanac” з 1767 р. Маскелін видав також місячні таблиці, обчислені Томасом Маєром.
1846-й – Джордж Вестінгауз, американський підприємець (Westinghouse Electric Company), винахідник в галузі електротехніки і локомотивобудування, автор більше 400 патентів.
У 1940 році народився Віктор Павлов, російський актор (Місце зустрічі змінити не можна, 12 стільців).