В Україні 3 листопада – це День інженерних військ та День ракетних військ і артилерії.
Цей день в історії:
У 1493 році Христофор Колумб відкрив Домініку.
Христофор Колумб під час своєї другої подорожі до Нового Світу відкрив острів Домініка (Карибський архіпелаг). Згодом на його північному узбережжі було закладено місто Ла-Ізабелла, котре через п’ять років було знищене місцевими племенами тайно.
1903-го голландський фізіолог В. Ейнтховен розробив електрокардіограф.
1927-й рік — у Нью-Йорку під рікою Гудзон відкритий Голландський тунель — перший у світі підводний тунель для транспорту.
1937-й — у Соловецькому таборі особливого призначення за вироком Трійки розстріляний Лесь Курбас.
У списку “українських буржуазних націоналістів”, розстріляних 3 листопада також Микола Куліш, Матвій Яворський, Володимир Чеховський, Валер’ян Підмогильний, Павло Филипович, Валер’ян Поліщук, Григорій Епік, Мирослав Ірчан, Марко Вороний, Михайло Козоріс, Олекса Слісаренко, Михайло Яловий та інші. Загалом, в один день за рішенням несудових органів, було страчено понад 100 осіб предствників укрїнської інтелігенції – цвіту української нації.
У 1943-му німці розстріляли близько 17 тисяч поляків і євреїв в районі Любліна (“Кривава середа”).
1957-й рік — СРСР успішно провів запуск орбітального супутника Спутник. На борту окрім наукового обладнання — собака Лайка.
Москва повідомила, що собака тихо вмерла по 2-х тижнях на орбіті, однак матеріали розкриті у 2002 році говорять, що смерть настала від перепаду температури та шоку по декількох годинах від запуску.
В цей день народилися:
1801-й — Карл Бедекер, німецький видавець, автор перших путівників.
У цьому ж році народився й Вінченцо Белліні, італійський композитор.
Написав 11 опер. Кращі з них — “Норма”, “Сомнамбула”, “Пуритани” принесли йому світову славу. В творчості Белліні знайшли відгук боротьба італійського народу проти чужоземного поневолення. Музика композитора пройнята сумом за батьківщиною і мрією про її визволення. Для кращих опер Белліні характерні ліричні й героїчні епізоди.
В 1949-му — Голмс Ларрі, англійський боксер, який відібрав титул чемпіона світу в Мухамеда Алі.
1967 року — Микола Мільчев, український спортсмен.
Мільчев завоював звання олімпійського чемпіона зі стендової стрільби на Олімпійських іграх 2000 року в Сіднеї, набравши 150 очок із 150 можливих і зрівнявшись таким чином зі світовим рекордом.
У 1969-му народився Олег Твердохліб, український бігун, рекордсмен України в бігу на 400 м з бар’єрами.