У столиці готуються перекривати рух вантажних автомобілів містом з 07:00 до 20:00 згідно з Рішенням КМР від 22.05.2013 «Про деякі заходи щодо впорядкування руху вантажних автомобілів у м. Києві». Поки що, на першому етапі, з 7 листопада, прийнято рішення про перекриття в’їзду тільки у ранішні та вечірні години пік, повідомляє “Вечірній Київ”
Перекривати почнуть з Житомирської, потім Одеської траси, далі – з інших. Містом заборонять пересуватися і бетоновозам, що прямують на великі будівництва.
Як пояснив на брифінгу радник мера столиці Максим Бахматов, до зими практика перекриття буде опробована і впроваджена повністю, до снігопадів.
Бахматов розповів, що за добу у Київ в’їжджає до 1 мільйона одиниць автотранспорту, з них 30 відсотків складають великовантажні фури, вагою до 40 тонн. Це створює для міста, через яке проходять два великих міжнародних транспортних коридори, величезні навантаження – на дороги й мости, які не розраховані на таку жорстку експлуатацію. Тому вирішено створити нормальні умови пересування перш за все для киян. Великогабаритні фури, що везуть товари для Києва, мають перевантажувати товари на менші автомобілі вагою до 4,5 тонн, що розвозитимуть крам по місту.
– Вдень рухатися через місто вантажівкам взагалі не можна буде, якщо їх вага перевищує 4,5 тони, – сказав начальник Інспекції з паркування Дмитро Рахматуллін. – На подальшому етапі рух транзитних вантажних автомобілів територією міста буде дозволено вночі, починаючи з 20:00 год до 07:00 години. І тільки по спеціально відведених вулицях, що ведуть до головних столичних переправ для транзитного транспорту через Дніпро на північному сході та півдні столиці – Північному та Південному мостам.
Обїхати вантажівками та фурами можна буде:
- просп. Бажана;
- Південним мостовим переходом через р. Дніпро;
- Столичним шосе;
- вул. Академіка Заболотного;
- Одеською площею;
- Великою Кільцевою дорогою;
- просп. Академіка Палладіна;
- вул. Міською;
- Гостомельським шосе;
- Новою дорогою;
- просп. Мінським;
- площею Тараса Шевченка;
- вул. Полярною;
- вул. Богатирською;
- площею Тульською та іншими.
На брифінгу було зазначено, що кілька років тому таке правило діяло. Воно дозволяє покращити екологічну ситуацію в Києві, забезпечує розвантаження вулично-дорожньої мережі шляхом зменшення кількості вантажних транспортних засобів, що створює додатковий простір для руху пасажирського транспорту загального користування та підвищує пропускну спроможність автодоріг столиці, допомагає мінімізувати затори (особливо під час погіршення погодних умов), покращує регулярість пасажирських перевезень.
– Ми поінформували компанії перевізники, які направляють свій вантажний транспорт через Київ, вони знають, коли і як зможуть проїхати столицею. Також поінформовано різні інстанції та організації, які мають відношення до регулювання транспортних питань, – сказав Рахматуллін.