14 листопада – Всесвітній день боротьби проти діабету, на честь дня народження канадського фізіолога Фредеріка Бантінга, який розробив метод лікування цукрового діабету, інсуліном.
1666 року Семюел Піпс повідомляє про перше переливання крові, зроблене від одного собаки до іншого.
1770-й рік англійський мандрівник Дж. Брюс відкрив витоки Нілу.
1832-го в Нью-Йорку з’явився перший у світі трамвай (на кінній тязі).
Трамвай розділений на три купе і розрахований на 30 пасажирів, приводився в рух кіньми; його маршрут пролягав по 4-й авеню між 14-ю вулицею і вулицею Принца.
У 1889-му репортер “New York World” 25-літня Неллі Блай, вирішила довести, що жінки нічим не поступаються чоловікам.
Дівчина вирушила у кругосвітню подорож, котру запланувала здійснити за маршрутом героя роману Жюля Верна “Навколо світу за 80 днів”. Вона успішно справилась з поставленою задачею, побувавши в Лондоні, Кале, Бріндізі, Суеці, Адені, Коломбо, Сінгапурі, Гонконзі, Йокогамі, Сан-Франциско, і з тріумфом з’явилась у Нью-Йорку на 8 днів швидше містера Фогга, зустрівшись в ході подорожі і з самим Жюлем Верном.
1914-го американці брати Джон і Гораций Додж завершили роботу над своїм першим автомобілем під кодовою назвою “Old Betsy” і провели його дорожні випробування по вулицях Детройта.
Цього ж дня машина була продана покупцю зі штату Теннесі, а у 1919 році брати Додж, власники компанії Dodge Brothers, продукція котрої відзначалась високою надійністю і якістю, були вже серед найбагатших людей Америки.
1944 рік у Києві відкрився Державний музей українського мистецтва.
1960 року була створена організація країн-експортерів нафти (ОПЕК).
У 1994 році відкривається рух між Парижем і Лондоном через тунель під Ла-Маншем.
Сьогодні народилися:
1877-й – Дмитро Антонович.
Український історик мистецтва (300 років українському театру, Т.Шевченко як маляр), член Центральної Ради, морський міністр, міністр мистецтва, голова дипломатичної місії в Римі, співзасновник і ректор Українського вільного університету у Відні і Празі.
1891-го народився Фредерік Грант Бантінг, канадський фізіолог.
Лауреат Нобелівської премії з медицини (разом з Дж.Маклеодом – за виділення чистого інсуліну і розробку методу лікування ним цукрового діабету).
У 1907-му – Астрід (Анна Емілія) Ліндгрен, шведська письменниця (Пеппі – довга пачноха, Малюк і Карлсон).
1912 року народився Андрій Малишко, український поет, перекладач.
Під час Другої світової війни був військовим кореспондентом у фронтових газетах “Красная Армия”, “За честь Батьківщини”, і в партизанській газеті “За Радянську Україну”. Після війни працював відповідальним редактором журналу “Дніпро”, депутат Верховної Ради УРСР 3-го та 4-го скликань. Був членом КПРС.
1918-й рік – Павлик Морозов російський піонер.
Несвідома зрада власного батька і смерть від руки діда десятиліттями ставилась радянськими комуністами за взірець для наслідування, а насправді виявилась трагедією дитини, що стала жертвою жорстокого часу і обставин.
У 1928 році — Віталій Масол, український політик.
10 липня 1987 року В. Масол призначений головою РМ УРСР. Працював на цій посаді в складний період трансформації суспільно-політичного ладу, кризи й розвалу єдиного загальносоюзного народногосподарського комплексу. 23 жовтня 1990 року ВР України прийняла відставку В. Масола. Під час перших вільних виборів навесні 1990 року обраний народним депутатом України. За представленням Президента України Л.Кравчука був удруге затверджений. на посаді прем’єр-міністра. Подав у відставку в березні 1995 року.
1948 року народився Чарльз Уінздор(Філіп Артур Георг) , принц Уельський.
Чарльз – георцог Корнуола і Ротстея, граф Честера і Керріка, барон Ренфю, лорд Островів і Великий Правитель Шотландії, спадкоємець британського престолу; син королеви Великої Британії та Північної Ірландії Єлизавети II.