Близько 160 листів, які писали один одному творець романів про Джеймса Бонда Ян Флемінг та його дружина Анн будуть незабаром виставлені на продаж аукціоном Сотбіс, повідомляє газета Guardian.
Видання називає раритети “надзвичайними”, адже вони проливають світло на 20 років бурхливого приватного життя подружжя – від початку їхнього прихованого роману, коли обоє були одружені, розлучення і одруження, і розставання через чергові стосунки, які обоє мали поза шлюбом.
На переконання фахівця аукціону Габріеля Гітона, листування допомагає зрозуміти, чому Флемінг створив Бонда таким, яким його знає увесь світ.
З нього випливає, що свій перший роман про Бонда, “Казино Рояль”, він написав незадовго після одруження з Анною.
“Твір став віддзеркаленням його лібідо і уяви. Це була спроба заробити грошей для жінки, яка звикла до життя у розкошах”, – розповів газеті пан Гітон.
До одруження з Флемінгом, Анна, аристократка за походженням, була у шлюбі із бароном, а по його смерті – з медіа-магнатом, який мав титул віконта.
Листи також дають підстави вважати, що в інтимних стосунках Флемінг і Анна не цуралися садомазохістських практик.
“Я жадаю тебе, навіть коли ти шмагаєш мене хлистом, тому що я люблю, коли завдаєш мені болю, а потім вкриваєш мене поцілунками”, – йдеться в одному з листів Анни до письменника.
“Флемінг мав численні тривалі і короткі стосунки з іншими жінками, після того, коли пара нарешті одружилася у 1952 році. Вони ніколи не припинялися”, – розповідає Guardian.
Очевидно, коли у подружньому житті почалися проблеми, Анна написала Флемінгу: “Ти пригадуєш молодість – єдина людина, з якою ти перестав відтоді спати, це я!”
У відповіді, написаній на бланку British Overseas Airways Corporation, Флемінг відрізав: “Ми завдаємо стільки болю один одному, що життя стає нестерпним”.
Пан Гітон зазначив, що в листах багато історій з життя аристократів, подорожей, любові до природи, ну, і звичайно ж, пліток.
Флемінг і Анна писали один одному на будь-чому, що було під рукою – обкладинка книги, зворотний бік етикетки на пляшці рому, аркуші з карти медичного пацієнта.
Пан Гітон наголосив, що важливо зберегти колекцію цілою: “Разом усе це листування є набагато вагомішим, цікавим, показовим і захоплюючим матеріалом, аніж низка окремих листів”.