Минуле України та світу, яке має знати кожен.
3-го грудня відзначається Міжнародний день іналідів (з 1992 року)
1586 року англієць Томас Герріот завіз із Америки до Європи картоплю.
Спочатку картопля не набула широкого поширення як харчовий продукт і, навіть, використовувалась з декоративною метою у садах аристократії. Вважалося, що вона не є здоровою для християн. Це не сприяло масовому вирощуванню картоплі. В цей період картопля також почала використовуватись у медицині. Зрештою, завдяки нестачі продуктів у часи воєн, картоплю стали ширше використовувати німецькі селяни, і вона поширилась далі по всій Європі.
У 1775-му був вперше піднятий зоряно-смугастий прапор США.
1879-го Томас Едісон вперше публічно продемонстрував роботу лампи розжарювання.
У своїй лабораторії в Менло-Парку Томас Едісон разом з помічником Френсісом Аптоном продемонстрували публіці роботу лампи розжарювання, розробленої ними за рік завдяки підтримці фінансистів Моргана і Вандербільта. Лампа з вугільною ниткою, поміщеною в вакуумну скляну колбу, могла неперервно горіти протягом чотирьох годин.
1932-й — постановою Ради Народних Комісарів УСРР заборонено торгівлю м’ясом і худобою в областях України, які ухиляються від виконання плану заготівлі м’яса. Постанова стала однією з причин Голодомору 1933 року.
У 1979 році референдум в Ірані схвалив проект конституції країни, яка закріпила курс на ісламізацію суспільства: введено систему шаріатського судочинства, ісламської освіти, жінки тепер мали обов’язково носити чадру.
Цього ж року В Цинцинатті (штат Огайо) під час спроби зайняти місця в концертному залі Ріверфронт-колізеум, де мав відбутися концерт групи The Who, загинуло 11 чоловік.
1984 рік — сталась одна з найбільших в історії промислових катастроф.
Через несправність вентиля на місцевому хімічному комбінаті з виробництва пестицидів в атмосферу було викинуто близько 30 тон високотоксичного газу, що привело до негайної смерті 2 тисяч чоловік і пораненню 600 тисяч; 20 тисяч з них втартило зір, а ще 6 тисяч померло протягом року з дня аварії. В 1989 році уряд Індії через суд отримав від Union Carbide матеріальну компенсацію в розмірі 470 мільйонів доларів, половина з яких була розкрадена із-за корупційності властей, і більшість жертв аварії отримали по 550 доларів, а сім’ї загиблих – по 1300 доларів.
У 2004 році Верховний Суд України ухвалив рішення, згідно з яким результати виборів Президента України 21 листопада 2004 року були сфальсифіковані (дії Центральної виборчої комісії визнано незаконними, а протокол ЦВК — недійсним).
В цей день народилися:
1722 рік — Григорій Сковорода, видатний український просвітитель, філософ.
Освіту здобув у Києво-Могилянській академії. Переслідуваний світськими та духовними властями, з 1770-х років вів життя мандрівного жебракуючого філософа. У філософських діалогах і трактатах біблейська проблематика переплітається з ідеями платонізму та стоїцизму. Зміст людського існування — подвиг самопізнання.
1753 року — Самюель Кромртон, англієць, винахідник прядильної машини.
У 1795-му — Роуленд Гілл, англієць, творець сучасної пошти. Його пропозиції з реформи поштової служби (зокрема про попередню оплату) призвели до появи першої поштової марки.
1820 року народився Томас Бічам, винахідник проносних таблеток
У 1981 році народився Давид Вілья, іспанський футболіст.
Дебютував у національній збірній Іспанії 9 лютого 2005 року проти Сан-Марино.
Відразу ж у першому сезоні за “Валенсію” Вілья забив 25 мячів (провівши 37 ігор) у Примері і став другим (після Самуеля Етоо) найкращим бомбардиром чемпіонату. За всю історію “Валенсії” тільки двоє людей забивали за одну першість більше голів. Результат Давида Вільї став третім показником за всі часи. Забив збірній України 2 м’ячі на ЧС 2006 (Україна — Іспанія — 0:4). Всього здобув 3 голи на тому турнірі.