Конкурс “Міс світу” навряд чи слідуватиме модним тенденціям найближчим часом, пише видання Telegraph, яке поспілкувалося з головою конкурсу Джулією Морлі напередодні фіналу, який відбудеться 14 грудня в Лондоні.
Очоливши конкурс після смерті свого чоловіка, який заснував “Міс світу”, пані Морлі у 1971 році додала конкурсу аспект благодійності, у 1996-му заснувала конкурс “Містер світу”, а у 2014-му скасувала дефіле в купальниках.
У той час, коли “Міс світу” стає об’єктом для жартів і вважається застарілим в епоху “боді-позитиву”, пані Морлі вперто захищає конкурс і виступає за право людей “насолоджуватися красою заради краси”.
Але хіба це не є чимсь, для чого людині нічого не довелося робити? “Але так само можна сказати і про інші природні таланти, як от розум, наприклад”, – відповідає на це пані Морлі.
Вона переконано відстоює правила конкурсу. Зараз учасники як жіночого, так і чоловічого конкурсу мають бути віком від 16 до 26 років і не можуть бути одруженими або мати дітей.
Через останнє правило українка Вероніка Дідусенко подала до суду за дискримінацію, коли її позбавили корони “Міс України” за те, що вона має п’ятирічного сина. Пані Морлі не може говорити про судовий позов, але переконує, що такі правила абсолютно виправдані.
За її словами, Міс світу має негайно приступити до виконання своїх повноважень після коронації.
“В деякі місця, куди ми їздимо, не можна брати із собою дитину. Я погоджуюся, що має бути свобода для жінок, але коли ви працюєте у 140 країнах, то маєте справу з великим спектром релігії та культури, і мені треба переконатися, що вони погоджуються на однакові правила”, – пояснює пані Морлі.
А от правил щодо заборони на пластичні операції не існує, хоча це дещо нагадує допінг у спорті, пише видання.