В цьому році Гренландія провела 61 годину з температурою вище нуля, що є історичною температурної аномалією. Про це розповів директор Центру Земний системи в Пенсильванському державному університеті Майкл Манн, повідомляє etcetera.media .
ЗАГРОЗА. За словами вченого, аномальне потепління в Арктиці стало причиною сильної хуртовини і заморозків в Європі. Фахівці стверджують, що це всього лише одиничне кліматичне явище. Однак вони не виключають і гіршої причини – глобальне потепління порушило полярне завихрення арктичних вітрів, які тримали льодовикову частину півночі в ізоляції.
Майкл Манн, директор Центру Земний системи в Пенсильванському державному університеті:
Це аномалія серед аномалій. Вона вибивається з історичної шкали, що дуже тривожить. Це означає, що ще є дуже багато сюрпризів в запасі за часів, коли ми продовжуємо будити звіра в нашому кліматі. Арктика завжди вважалася індикатором за потепління в регіоні, посилене людською діяльністю. І вона нам посилає чіткий сигнал попередження
ГРЕНЛАНДІЯ. В районі найпівнічнішою метеорологічної станції Cape Morris Jesup, розташованої на півночі Гренландії, в цьому році зафіксували температури вище ніж в Лондоні або Цюріху. Температурним піком було 6,1 градусів вище нуля за Цельсієм. Це не є рекордом. Однак такі температури трималися в зазначеному регіоні не більше декількох годин, після чого поверталися до кліматичних нормам. В цьому році, аномальна температура протрималася більше 10 днів поспіль.