Група дослідників зі США та Китаю за участю Google розробила першу у світі модель оцінки урбаністичних ферм на основі великих даних. Вони підтвердили, що міські ферми не зможуть повністю забезпечити населення їжею. Але в агропідприємств у межах міста є маса інших переваг. Так, вони здатні заощадити мільярди кВт енергії на рік і значно поліпшити екологію, повідомляє hightech.fm.
Для збору відомостей дослідники використовували платформу Earth Engine, а також демографічні та метеорологічні дані. Виявилося, що при повномасштабному впровадженні міської агрокультури по всьому світу щорічно можна буде виробляти до 180 млн т продуктів. Отже, одні тільки міські посадки зможуть забезпечити близько 10 % від вироблених у світі бобових, коренеплідних і овочевих культур. Прогодувати все населення міські господарства не зможуть, але частково зможуть заповнювати запаси продуктів.
Експерти також вивчили, як сільськогосподарські угіддя впливають на накопичення й розлив стічних вод, азотфіксації і споживання електроенергії. Аналіз показав, що вплив на всі ці чинники принесе вигоду до $ 160 млрд на рік. Що стосується електроенергії, то створення міських ферм заощадить до 15 млрд кВт * год/рік, що становить 50 % електроенергії, виробленої сонячними панелями в США. Як пояснюють вчені, економію електроенергії забезпечить додаткове утеплення будинків ззавдяки розташуванню грунту на даху.
Багато країн уже вводять програми підтримки міського агрогосподарства. Так, у США в штаті Каліфорнія за установку майданчиків для вирощування овочів власники нерухомості отримують податкові пільги.