За лічені години до Нового року ніхто не відпочивав – про це свідчить шалена кількість подій, які стали історією.
У 1695 році – в Англії введено податок на вікна. Щоб не платити, багато хто з жителів просто заклали їх цеглою.
1808 рік – французький учений Жозеф Луї Гей-Люссак сформулював один із законів, який нині носить його ім’я, – закон об’ємних відносин, який свідчить, що всі прості гази з’єднуються один з одним у простих кратних відношеннях.
У 1807-му празький професор-політехнік Франтішек Йозеф Герстнер представив перший в Європі проект будівництва кінної залізниці від Чеське-Будейовіце до Лінца.
Дорогу було збудовано в 1824-32 роках, вже після того, як в Англії між Стоктоном і Дарлінгтоном було введено в дію першу пасажирську залізницю з локомотивом на паровій тязі.
У 1869 році англійський археолог-аматор Джон Вуд на південь від Ізміру виявив на семиметровій глибині руїни храму Артеміди, який вважався одним із семи античних чудес світу.
1898 року було відкрито першу міжміську телефонну лінію Москву – Петербург.
1899 рік – початок ефемеридного часу (року).
Ефемерідний час (ET) – ідеально рівномірна шкала часу, впроваджена за рішенням з’їзду Міжнародного астрономічного союзу в 1952 році.
В 1904-му вперше масово святкували Новий рік на площі Таймс-сквер (тоді – Лонгакр) у Нью-Йорку.
1942 року відбувся “Бій у Баренцевому морі” або “Новорічний бій” між британськими кораблями, що входили до складу арктичного конвою JW-51B і німецькими рейдерами.
Слабкіші англійські сили (2 крейсера, 5 есмінців і кілька легкоозброєних судів) змогли відігнати німецьку ескадру (1 лінкор, 1 важкий крейсер, 6 есмінців). У результаті цього Адольф Гітлер відправив у відставку адмірала Редера.
1968-го відбувся перший у світі політ надзвукового пасажирського літака Ту-144.
Це сталось за декілька місяців до першого польоту англо-французького літака Concorde, на який Ту-144 був вражаюче схожий. Зроблений за краденою констуркторською документацією, наспіх, з єдиною метою випередити Захід, Ту-144 виявився вкрай невдалим літаком. Він дороблявся протягом наступних п’яти років, однак після катастрофи в червні 1973 на Паризькому авіашоу в Ле-Бурже, що привела до загибелі 9-х людей, жоден його екземпляр так і не був куплений жодною з авіакомпаній. На внутрішніх лініях в СРСР Ту-144 виконав лише близько ста польотів і після ряду авіакатастроф був знятий з виробництва.
1989-й — у Києві відкрито першу ділянку довжиною 1,9 км третьої, Сирецько-Печерської лінії київського метрополітену, з трьома станціями: “Золоті ворота”, “Палац спорту”, “Мечникова” (нині “Кловська”).
1999-го Борис Єльцин іде у відставку з поста Президента Російської Федерації. Виконуючим обов’язку президента призначений Володимир Путін.
Вперше за 400-літню історію Росії її правитель добровільно і в повній відповідності до закону склав з себе владні повноваження. Із новорічним зверненням до громадян Росії виступив уже в. о. глави держави Володимир Путін, застерігши від спроб порушити конституційний лад.
У 2004 році на Тайвані відбулося офіційне відкриття хмарочоса “Тайбей-101”, найвищого на той час у світі – 509 м.
2009-й – у Литві зупиняють Ігналінську атомну електростанцію, що працювала з 1983 року.
Уряд ЄС виділив близько 820 млн. євро на покриття частини витрат з виведення “радянської” станції з ладу. Було оголошено, що до 2018 р. Литва, Латвія, Естонія і Польща планують побудувати на старому майданчику нову сучасну АЕС.
Народилися:
1877 рік — Гнат Хоткевич, український письменник, композитор, мистецтвознавець, етнограф, педагог, театральний і громадсько-політітичний діяч.
Найвизначнішим досягненням прозової творчості Хоткевича стала романтична повість з гуцульського життя “Камінна душа”.
На еміграції в Галичині заснував у с. Красноїля (тепер Івано-Франківської області) Гуцульський театр. Хоткевич є автором близько 600 музичних творів — романсів, хорів, струнних квартетів, творів великого формату для бандури та оркестру банду. В 1909 році у Львові ним видано перший підручник гри на бандурі.
У 1880 році — Джордж Маршалл, американський генерал, голова об’єднаного штабу союзників у роки 2-ї Світової війни, держсекретар США; розробив програму економічного відродження післявоєнної Європи (“план Маршалла”).
1937 року — Ентоні Хопкінс, валлійський актор, лауреат премії “Оскар” (Мовчання ягнят, Диявол і Деніель Уебстер, Червоний дракон, Ганнібал, Місія неможлива 2, Інстинкт, Маска Зорро, Легенди осені, Дракула).
В 1965-му народився Віктор Павлік, український співак. Також він капітаном футбольної команди зірок української естради, володіє турецькою мовою.
Під керівництвом Віктора Павліка група популярних естрадних виконавців у серпні 2004 року виграла в програмі “Форт Буайар!” і передала всі кошти в Спілку письменників України для підтримки молодих талантів. Кошти, здобуті другою командою, були передані Цурюпинському дитячому будинку для тяжкохворих дітей.
31 грудня 1973 року народився Микола Цискарідзе, російський артист балету грузинського походження, прем’єр Большого театру.