НАТО офіційно визнало прагнення України отримати повноцінне членство в Альянсі і надало статус країни-аспіранта. Відповідні оновлення були зроблені на офіційному сайті НАТО в розділі, присвяченому розширенню організації, повідомляє 112.ua.
“На даний момент чотири країни-партнера задекларували своє прагнення (aspirations) до членства в НАТО: Боснія і Герцеговина, Грузія, колишня югославська республіка Македонія, а також Україна”, – повідомляється в оновленій інформації розділу.
Статус країни-аспіранта означає, що країна офіційно задекларувала свій інтерес у приєднанні до Альянсу і отримує запрошення приєднатися до Інтенсифікованого діалогу з НАТО з питань членства та пов’язаних з ним реформ.
Раніше в НАТО відмовлялися визнавати на офіційному рівні поставлену Україною мету приєднатися до організації, а на сайті стверджувалося, що українська влада не заявляла формального прагнення до членства. Крім того, ускладнення відносин з Угорщиною ще більше ускладнило отримання статусу країни-аспіранта.
Як повідомляє “Європейська правда“, у п’ятницю ввечері відбулася зустріч віце-прем’єра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванни Климпуш-Цинцадзе з заступником генсека НАТО Роуз Геттемюллер. В результаті проведених переговорів Альянс погодився визнати заявленим прагненням рішення Верховної Ради від 8 червня, що означає членство в НАТО одним із стратегічних цілей розвитку країни.
“Від визнання амбіцій – до членства довгий шлях, що складається з насамперед внутрішньої роботи, але ми можемо його успішно пройти, якщо цілеспрямовано будемо міняти країну у відповідності з демократичними, соціальними, економічними, політичними і, звичайно, військовими принципами і підходами НАТО”, – заявила Климпуш-Цинцадзе.