Українці ще не встигли відпочити від зустрічі Нового 2020 року та двічі відсвяткувати Різдво Христове, як на них чекає ще й Старий Новий рік. Традиційно його відзначають у ніч з 13 на 14 січня, пише “Вечірній Київ”.
Саме ж поєднання слів із протилежним значенням «Старий Новий рік» з’явилося через розбіжність на 13 днів між двома календарями – Юліанським і Григоріанським. А отже, рік новий, але за старим стилем.
Зважаючи на те, що Старий Новий рік не є державним святом і офіційним вихідним днем, думки українців щодо того, відзначати його чи ні, розділилися.
Журналісти «Вечірнього Києва» провели опитування і визначили, що серед чоловіків більшість із задоволенням будуть святкувати Старий Новий рік.
– Звісно, буду святкувати, але у сімейному колі й не гучно. Для мене це традиція з дитинства, – розповідає перехожий Анатолій.
– Це свято для мене багато означає, з ним пов’язані особливі спогади з малечку. Загалом я задоволений минулим роком і вдячний йому за те, для мене він був вдалим та результативним, – коментує студент Андрій.
Більшості опитаним жінкам вже набридли святкові застілля. Вони прагнуть поберегти фігуру і до Старого Нового року ставляться переважно байдуже. Хоча, не всі.
– Обов’язково буду святкувати! З подругами збираємося поворожити на судженого, – розповідає Діана.