Українській владі треба працювати над просуванням сталого оптимізму, щоб українці повірили у свою країну. В цьому полягає завдання влади.
Про це сказав лауреат Нобелівської премії з економіки Роберт Шиллер в Українському домі на Всесвітнього економічному форумі у Давосі, повідомляє “Інтерфакс-Україна”
“Оптимізм, який ми бачимо в Україні, має стати стійким. Скандали позбавляють блиску цей оптимізм. Головне – зміна культури і настроїв”, – сказав американський вчений.
Культуру в Україні важливо змінювати через освіту, особливо у питанні сприйняття корупції, сказав фахівець.
“Ми не дивимося на нинішні цифри зростання як на показник успіху – ми дивимося на те, як змінюється культура”, – зауважив нобелівський лауреат.
Україні пощастило мати потужну систему освіти й дуже потужні інженерні таланти, сказав виконавчий директор General Atlantic Білл Форд.
“Однак ці таланти мають вірити в можливості й повертатися до України, щоб розвивати бізнес тут. Те, що по-справжньому породить ентузіазм і довіру до країни, – це молоді підприємці, які побудують справжні бізнеси і досягнуть справжнього успіху, залучаючи сюди нові технології”, – сказав експерт.
Він наголосив, що інші складові успіху – боротьба з корупцією і верховенство права.
“Україні слід попрацювати над своїм іміджем, а також над реальністю. Думаю, що влада зацікавлена в залученні іноземних капіталів і в тому, щоб позбутися від сприйняття країни як корумпованої і самої корупції в реальності”, – сказав Carlyle Group, американський бізнесмен Девід Рубенштейн.