ООН закликала надати міжнародну допомогу країнам Східної Африки у боротьбі з величезними зграями пустельної сарани, яка знищує рослинність у регіоні.
Речник Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) закликав допомогти “запобігти будь-якій загрозі продовольчій безпеці, недоїданню”.
Ефіопія, Кенія та Сомалі борються з “безпрецедентними” та “руйнівними” зграями комах, повідомляє FAO.
Агентство побоюється, що чисельність сарани може збільшитися у 500 раз до червня.
Ефіопія та Сомалі протягом 25 років не стикалися із загрозою такого масштабу, а Кенія не бачила такої загрози від сарани протягом 70 років, повідомляє FAO.
Південний Судан і Уганда також піддаються ризику, якщо зграї продовжуватимуть зростати і поширюватися.
“Швидкість розповсюдження шкідників настільки вийшла за межі норми, що вони обмежили до межі можливості місцевих та національних органів влади”, – зазначили у ФАО.
Залишився єдиний варіант “повітряного контролю” – обприскування інсектицидами з літаків.
Зграї сарани поширилися з Ємену через Червоне море. Сильні опади наприкінці 2019 року створили ідеальні умови для процвітання комах, які пожирають рослини.
Крім зростаючої кількості в Східній Африці, сарана розмножується також в Індії, Ірані та Пакистані, і там навесні також може початися справжня навала.
Сарана може долати до 150 кілометрів за день. Кожна доросла комаха може щодня з’їдати кількість їжі, яка дорівнює її вазі.
Зграя сарани розміром з Париж може з’їсти таку ж кількість їжі, як і половина населення Франції (понад 30 млн людей) за один день, йдеться у довідці FAO.