У комітеті запевнили, що Нацрада не зможе просто так позбавити ліцензії
Законопроект №2693 “Про медіа” визначає два типи регулювання засобів масової інформації. Про це заявив глав комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Олександр Ткаченко у ході громадського обговорення законопроекту №2693, передає кореспондент РБК-Україна.
Зокрема, один з типів – обов’язкове ліцензування.
“Законом передбачається два типи регулювання. Це обов’язкове ліцензування, яке стосується аудіовізуальних медіа в тому випадку, якщо мова йде про обмежений радіочастотний ресурс. В усіх інших випадках передбачена реєстрація, яка стосується онлайн-медіа, яка стосується цифрових платформ тощо”, – заявив Ткаченко.
Глава комітету запевнив, Національна рада з питань телебачення і радіомовлення не зможе просто так позбавити ліцензії якесь ЗМІ.
“Законом ми визначаємо статус Національної ради і повноваження її значно розширюємо. Тепер Нацрада зможе регулювати не тільки телебачення та радіо, але й інші медіа. Вона не зможе просто так когось позбавити ліцензії. На це передбачена чітка процедура”, – сказав нардеп.
Парламентар додав, що зараз медіасфера регулюється 5 чи 6 законами, прийнятими переважно в середині 90-х років. На його думку, підходи, які були раніше, зараз уже не актуальні.
“Які суб’єкти регулюватиме цей закон? Це аудіовізуальні медіа, суб’єкти у сфері друкованих медіа, онлайн-медіа, провайдери аудіовізуальних сервісів, платформи спільного доступу до інформації, постачальники електронних комунікаційних послуг”, – зазначив він.
Нагадаємо, спікер Верховної ради Дмитро Разумков заявив, що законопроект про медіа (№2693) будуть допрацьовувати з журналістами. Він зазначив, що в законі є речі, які вимагають додаткових консультацій.