Financial Times звертає увагу на нового куратора політики Кремля щодо України Дмитра Козака.
Газета пише, що ця людина відігравала чи не ключову роль під час переговорів України й Росії перед паризьким самітом минулого року, її призначення на посаду в президентській адміністрації “схвально сприйняли у Києві”. В Україні це призначення вважають сигналом про готовність Москви закінчити шестирічний конфлікт між країнами, пише видання.
“Люди, близькі до мирних переговорів, кажуть, що зміни (в російській президентській адміністрації – Ред.) мають на меті формалізувати перетворення Козака на головного перемовника Путіна щодо України”, – зауважує Financial Times.
Газета згадує завдання, які раніше були покладені на Козака. “Відтоді як Путін прийшов до влади 20 років тому, місії Козака включали кураторство інтеграції Криму, керування першою кампанією з переобрання Путіна у 2004 році, нагляд за будівництвом олімпійських об’єктів у Сочі та, віднедавна, нагляд за енергетичним сектором”, – пише видання.
Автори цитують неназвану людину з президентської адміністрації Путіна, за словами якої, Козак є “несистемним революціонером”, тобто він нібито вміє робити прориви на коротких проміжках часу.
За словами іншого джерела Financial Times, Козак не є лібералом, але він є прихильником традиції, що “російський вплив краще подавати через реінтеграцію на російських умовах”.
Тим часом у команді українського президента помилково вважають, що всі проблеми пов’язані саме з Владиславом Сурковим, який донедавна ніс відповідальність за український напрямок у Кремлі, цитує газета джерела в адміністрації.