Усі, хто подорожував лондонським метрополітеном, знають їх – маленьких чорних мишей, які метушаться по платформах та під рейками.
Сем Роулі був настільки зачарований цими підземними гризунами, що провів у метро тиждень, аби “схопити” їх у кадр, розповідає науковий кореспондент ВВС Джонатан Амос.
І однієї ночі він сфотографував двох із них, що буквально билися за кусень їжі, кинутий пасажиром.
Наполегливість Сема принесла результат: він отримав премію глядацьких симпатій – LUMIX People’s Choice Award – конкурсу “Фотограф року дикої природи”.
Конкурс організовує лондонський Музей природознавства.
Шанувальників цього щорічного конкурсу попросили оцінити деякі з тих робіт, яких не було серед переможців минулого жовтня.
Близько 28 000 людей назвали роботу “Сварка на станції” своїм фаворитом у категорії “найкращий знімок з решти”.
Аби зробити ідеальний знімок, Сему Роулі довелося “вистежувати” мишей пізніми вечорами, лежачи на животі.
“Ці миші з метро, наприклад, народжуються і все життя живуть, жодного разу не побачивши сонця, не торкнувшись жодної травинки. З одного боку, це відчайдушна ситуація – бігати по похмурих станціях місяцями, може, рік чи два, а потім померти. І оскільки тут так багато мишей і так мало ресурсів, їм доводиться боротися за щось таке мізерне, як крихта хліба”, – розмірковує він.
Загалом в опитуванні було чотири знімки, які високо оцінили, але вони “трохи не дотягнули” до першого місця.
Серед них: фото нещасного орангутанга, якого експлуатують у шоу, зроблене Аароном Гекоскі; драматичний знімок самки ягуара та її дитинчати, які тягнуть анаконду, зроблений Мішелем Зогжогі; зворушливий портрет рейнджера-охоронця і дитинча чорного носорога, за яким він доглядає, авторства Мартіна Бузори; а також фото білих північних оленів на снігу, зняте Френсісом Де Андресом.