У вівторок в Україні зафіксували перший випадок захворювання на коронавірус. Йдеться про чоловіка з Чернівецької області, який нещодавно повернувся з Італії.
Коли наприкінці лютого хворий із дружиною перетинав український кордон, в них перевіряли температуру, але симптомів тоді ще не було. За кілька днів виникли ознаки коронавірусу.
Зараз стан чоловіка стабільний, проте, де саме його лікують, у міністерстві здоров’я не розповідають. У відомстві кажуть, що людей, з якими він контактував, небагато, й всі вони наразі перебувають у самоізоляції. Дружина хворого теж вдома, симптомів хвороби у неї немає.
Мер Чернівців Олексій Каспрук каже, що ситуація в місті під контролем. А що про це думають жителі Чернівців, чи є там паніка?
“Сподіваюсь, полиці не спорожніють”
Деякі чернівчани зізнаються, що звістка про коронавірус їх не надто здивувала.
“Ви серйозно вірите, що це перший в Україні випадок?! Ну, не будьте такими наївними. Це перший офіційно зафіксований випадок. Їх сотні, вже давно завезені на Закарпаття та інші області Західної України”, – написала на своїй сторінці чернівчанка Людмила Рогова.
У ЗМІ вже фігурує інформація про спалах коронавірусу в Італії, а в Чернівців та області добре налагоджені зв’язки з цією країною.
Чимало жителів регіону їздять до Італії на заробітки, український кордон щодня перетинають буси з італійськими товарами.
У румунське місто Сучава, що всього у 60 кілометрах від Чернівців, регулярно прибувають лоукост-рейси з Італії.
На українсько-румунському кордоні в людей, які казали, що прилетіли з Італії до Сучави міряли температуру, а чернівчанці Марині, яка також нещодавно повернулася з Аппенін, через три дні після польоту телефонували із Румунії. Запитували про самопочуття, чи немає в жінки ознак грипу.
Максим із Чернівців у розмові з позаштатною кореспонденткою BBC розповів, що причин для паніки не бачить.
“Якщо вчасно звернутися до лікарів за консультацією чи допомогою, то шанси вилікуватися великі”, – міркує чоловік.
Чернівчанка Христина твердить, що не вірить, що українцям дають правдиву інформацію про коронавірус: “Мені страшно, звичайно, інформацію про вірус дізнаюся з телебачення й інтернету. Але чомусь не вірю, що нам розказують всю правду. Потрібно просто бути дуже уважними. Сподіваюсь, полиці в магазинах тепер не спорожніють”.
Коронавірус: скільки одужали і як лікуватимуть
Станом на 3 березня у світі зафіксували понад 90 тисяч підтверджених випадків коронавірусу, з них понад три тисячі – летальні. Повністю одужали 48 тисяч людей.
Епіцентром розповсюдження хвороби стало китайське місто Ухань. Звідти вірус розповсюдився по всьому світу – він вже є в США, Ірані, Японії і багатьох країнах Європи.
Коронавірус: карта поширення планетою, 3 березня 2020 р.
Карта будується на періодичних випусках даних ВOОЗ і може не відображати останню інформацію з конкретних країн
Загальна кількість підтверджених випадків | Загальна кількість померлих |
---|---|
89 527 | 3 056 |
Подивитися розбивку по країнах
Джерело: Всесвітня організація охорони здоров’я
В Україні для пацієнтів з коронавірусом МОЗ визначив госпітальні бази у кожному регіоні України. У Києві – шість лікарень, які мають спеціальне обладнання та зможуть приймати людей на карантин.
У випадку поганого самопочуття в міністерстві охорони здоров’я радять спочатку звертатися до сімейного лікаря.
“Коронавірус це чи ні, лікарі проводять симптоматичне лікування. Як і у випадку інших гострих респіраторних вірусних інфекцій. Не можу сказати, що для коронавірусу треба якісь особливі заходи”, – розповів “Лівому берегу” заступник міністра здоров’я Віктор Ляшко.
Як зменшити ризик інфікування? Слідувати рекомендаціям Всесвітньої організації охорони здоров’я: регулярно і ретельно мити руки, не торкатися обличчя, не вживати в їжу погано оброблене м’ясо, молоко і яйця.
Також варто утримуватися від поїздок у регіони, де є поширення вірусу, уникати контактів з хворими людьми, триматися на відстані понад метр з будь-якою людиною, яка чхає чи кашляє. Дотримуватися “гігієни кашлю”.
За даними ВООЗ, 80% інфікованих коронавірусом видужують, не потребуючи спеціального лікування.
Один з шести інфікованих коронавірусом може мати серйозні ускладнення, найпоширенішим є пневмонія. У зоні ризику – люди старшого віку, медичні працівники, люди, які мають хронічні хвороби. Люди з високим тиском, проблемами з серцем і діабетом більш схильні до ускладнень від корнавірусу.
За попередніми підрахунками вчених, помирає близько 2% хворих. Найбільше жертв коронавірусу зафіксовано у китайській провінції Хубей. Там рівень смертності найвищий – 2,9%.