Кордони від коронавірусу, які будують європейці, не допомагають, адже боятися доводиться людей, які вже поряд, наголошує New York Times.
За словами газети, це серйозний удар для континенту, який вже багато років живе без кордонів і чиє суспільство веде дуже “контактний” спосіб життя – з обіймами та поцілунками.
Тепер, зазначає видання, таким звичкам настав край – людям доводиться відгороджуватися від сусідів, а подекуди навіть від власних онуків.
За словами дослідника Івана Крастєва, який керує Центром ліберальних стратегій в Софії, тепер актуальні не кордони між країнами, а кордони між людьми.
”Тепер ми боїмося людей. Будь-яка людина поряд може переносити вірус і становити небезпеку. Ця людина може не знати, що становить загрозу. Але єдина безпечна для нас людина – це та, яку ми ніколи не побачимо, адже вона залишається вдома”, – цитує газета дослідника.
А от французький політолог Домінік Муасі попереджає, що невидимість вірусу – це найстрашніша його риса, адже в таких умовах дуже важко мобілізувати суспільство.
Він пригадує теракти в Парижі 2015 року, коли загинуло 150 людей.
”Це було страшно, але ворога було видно”, – цитує його New York Times. “Зрештою, від вірусу помре набагато більше людей, але він невидимий, і такого в нашому житті ще не було”.