Цього дня заснували Королівську обсерваторію, запатентували виробництво крохмалю, а також вперше опублікували кольорову фотографію.
В 1675 році король Англії Карл II засновує Королівську обсерваторію в Грінвічі.
Через Королівську обсерваторію проходить нульовий меридіан, який розділяє західну і східну півкулі. Обсерваторія побудована для уточнення життєво важливих для мореплавців координат.
1841 рік — у США запатентували виробництво крохмалю, який утворюється в результаті фотосинтезу в листі рослин, відкладається “про запас” у бульбах, кореневищах, зернах.
1904-й — у лондонській газеті “Іллюстрейтед Міррор” вперше у світі опублікована кольорова фотографія.
1946-го в США запущено першу ракету, котра повинна була залишити межі земної атмосфери – вона піднялась на висоту 80 кілометрів.
У 1957 році американська асоціація лікарів заявила, що сигаретний дим викликає рак.
Так, вченні довели, що куріння є основною причиною виникнення злоякісних новоутворень губи, порожнини рота і глотки, гортані, стравоходу, трахеї, бронхів і легенів. 95% померлих від раку легенів були злісними курцями, що викурюють 20-40 сигарет в день, тобто можна стверджувати, що практично всі випадки смерті від раку легенів безпосередньо пов’язані з курінням. Причому серед хворих раком гортані ті, що палять, складають 80-90%.
Народилися:
У 1842 році — Микола Лисенко, український композитор.
У композиторській спадщині Лисенка особливо важливе місце займають твори на тексти Т.Шевченка Музика до “Кобзаря”, “Радуйся, ниво неполитая”, “Б’ють пороги”, “Гайдамаки”, “Іван Гус” тощо. Лисенко — автор опер “Різдвяна ніч”, “Утоплена”, “Тарас Бульба”, “Енеїда”, дитячих опер “Коза-дереза”, “Пан Коцький”, “Зима і Весна”, оперети “Чорноморці”, які стали основою українського національного оперного мистецтва.
1923 року —Марсель Марсо (Менгель), французький мім.
У 1947 році Марсо створив сценічний образ клоуна Біпа — білолицього клоуна в смугастому светрі і пошарпаному капелюсі, що принесло йому всесвітню популярність. Тоді ж організував трупу “Співдружність мімів”, яка проіснувала до 1960 року. Його постановки йшли на кращих сценах , включаючи “Театр Сари Бернар” і “Театр елісейських полів”. Протягом десятиліть виступав сольно. Неодноразово приїжджав з гастролями в Радянський Союз, вперше в 1961 році. Марсель Марсо є також засновником паризької школи мімів. У 2007 році Марсо помер на 85-му році життя.
В 1958-му — Валерій Сюткін, російський співак.
З 1995 року Валерій Сюткін починає виступати сольно разом зі створеним ним гуртом “Сюткін і Ко”. У тому ж 1995 році пісня “Сім тисяч над землею», стає шлягером року. Пізніше Сюткін був телеведучим на таких програмах, як “Два роялі”, “Знову шлягер”, був учасником проектів “Старі пісні про головне” та “Зірки на льоду”, де виступав у парі з Іриною Лобачовою. У 2008 році Валерію Сюткіну було присвоєно звання “Заслуженого артиста Росії”.
1961-го народився Олександр Цекало, російський співак (кабаре-дует “Академія”), шоумен, радіо та телеведучий, продюсер.