Президент Володимир Зеленський заявив, що хоче від Верховної Ради ухвалення кількох законопроєктів, необхідних для траншу МВФ.
“Ми розуміємо, що зараз світова криза. Нам дуже важливо її пройти. Тому умови МВФ – це два закони – це закон про банки та закон про землю, про що ми вже домовились”, – сказав Зеленський після засідання фракції “Слуга народу”.
За його словами, 30 березня відбудеться позачергове засідання Ради, на якому розглянуть ці питання. Поки не зрозуміло, де будуть засідати депутати – спікер Дмитро Разумков не виключив, що це буде у внутрішньому дворику парламенту.
Як зміниться законопроєкт про землю?
Володимир Зеленський зазначив, що спочатку землю зможуть купувати лише фізичні особи і не більше 100 га, а юридичні особи – лише з 2024 року і не більше 10 000 га.
“Державну землю продавати зараз не будемо. Ми зменшили концентрацію для фізичних осіб до 100 га, для юридичних осіб – і це буде другий етап, з 2024 року, – до 10 000 га. Перший етап – для фізичних осіб, до 100 га”, – заявив президент.
Депутатка від “Слуги народу” Галина Янченко у Facebook більш детально пояснила суть змін. За її словами:
- Початок дії закону відкладається на 9 місяців від того, що планувалось, тобто запрацює з 1 липня 2021 року
- Заборонять продаж земель державної власності. Вільний обіг землі буде стосуватись лише ділянок, які належать пайовикам
- З 2021 землю зможуть купувати лише фізичні особи і не більше 100 га в одні руки, обмеження щодо юридичних осіб знімуть через кілька років, і вони зможуть купувати до 10 000 га в одні руки.
Україна може отримати 10 млрд доларів. Не тільки від МВФ
Під час спілкування з журналістами Володимир Зеленський зазначив, що від МВФ, Світового банку та ЄБРР Україна може отримати 10 млрд доларів.
За його словами, також триває діалог про отримання фінансової допомоги з боку Канади та Азербайджану.
“Очікуємо відповідь від прем’єра Канади Джастіна Трюдо”, – зазначив президент.