До Вашої уваги лише найголовніше та найцікавіше, що трапилося в історії 20 квітня…
В 1841році опублікували перший в історії літератури детективне оповідання Едгара Алана По “Убивство на вулиці Морг”.
1888 року стався рекордний град у місті Мурадабад (Індія) убив 246 людей.
1902-го подружжя французьких фізиків Кюрі отримало чистий радій.
Використовують радій для виготовлення світних фарб, у медицині – для радіотерапії, в техніці – для одержання радійберилієвих джерел нейтронів, як джерело гамма-випромінення тощо. також використовується в геохімії як індикатор змішування і циркуляції вод океанів.
1935 рік — стараннями журналіста Воррена Хілла, на американському радіо з’явився перший у світі хіт-парад.
У 1940-му в США продемонстрували перший електронний мікроскоп.
Електронні мікроскопи мають більшу роздільну здатність порівняно з оптичними мікроскопами, окрім того вони можуть застосовуватися також для отримання додаткової інформації про матеріал і структуру об’єкту.
Електронні мікроскопи можуть збільшувати зображення у 2 млн. разів. Таким чином, в електронні мікроскопи можна практично розглядати об’єкти розміром з атом, хоча практично здійснити це важко.
1949 року за ініціативою президента Федерації волейболу Франції Поля Лібо, в Парижі відбулася зустріч представників національних федерацій 14 країн, які уторили Міжнародну федерацію волейболу та виробили єдині правила гри.
1988-й — у Москві закладено перший в СРСР бейсбольний стадіон.
В 2000 році у Броварах (Київська область) із-за помилки під час військових навчань в житловий будинок попала тактична ракета, що привело до загибелі чотирьох чоловік.
20 квітня народилися:
1927 року народився Павло Луспекаєв, російський радянський актор (Верещагін у фільмі “Біле сонце пустелі”).
В 1948 році — Ярослав Давидович, голова Центральної виборчої комісії в 2004-2007 роках (на другому етапі та після Помаранчевої реолюції). Зараз – у партії “Наша Україна”.
1949-го народилася Джессіка Ленж, американська кіноакторка, володарка двох “Оскарів” (“Тутсі”, “Мис страху”, “Кінг-Конг”, “Весь цей джаз”, “Листоноша завжди дзвонить двічі”).