Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков заявив, що локалізовано 2 осередки пожеж у Житомирській області та один в Чорнобильській зоні відчуження.
Станом на ранок понеділка, 20 квітня, на Житомирщині та на Київщині тривають роботи з гасіння пожеж. Рятувальники локалізували два з чотирьох осередків пожеж у Житомирській області та один із чотирьох – у зоні відчуження та безумовного відселення, повідомив міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков.
“За підсумками роботи вчора та вночі – уранці здійснили обліт зон пожеж. У
Чорнобильській зоні – із чотирьох осередків один локалізовано. У Житомирській – з чотирьох локалізовано два. Водночас не дуже хороший на сьогодні прогноз
щодо вітру – до 20 м/с – це сильний вітер. Наземні сили та авіація працюють як
слід!”, – написав Аваков на сторінці в Twitter вранці у понеділок, 20 квітня.
Як повідомили раніше в понеділок, 20 квітня, в Державній службі України з надзвичайних ситуацій (ДСНС), у зоні відчуження й обов’язкового відселення навколо Чорнобильської атомної електростанції (ЧАЕС) продовжують гасити пожежі у п’яти лісництвах.Основні зусилля були спрямовані на локалізацію чотирьох осередків вогню, де тліють пеньки, залишки деревини і два торф’яники.
Рятувальники працюють на території Корогодського, Луб’янського, Паришівського, Дитятківського та Денисовицького лісництв.
Загрози об’єкту “Укриття”, сховищу радіаційних відходів та іншим критичним об’єктам зони відчуження немає. Як ідеться в повідомленні ДСНС, радіаційний фон у Києві та Київській області залишається в межах норми та не перевищує природних значень.
Пожежі в Житомирській області
Окрім того, триває гасіння осередків вогню в чотирьох лісових господарствах на Житомирщині. Там тліють трав’яний настил, пеньки й деревина.
У відселених населених пунктах (у селах Острови, Личмани, Середній Рудні, Нижній Рудні та Верхній Рудні) вогонь знищив 39 будівель. Деякі з них люди самовільно використовували як дачні ділянки, повідомили в ДСНС. 45 будівель вдалося врятувати. До гасіння залучено 596 осіб і 76 одиниць техніки, у тому числі три літаки АН-32П ДСНС.
Правоохоронці напередодні повідомили, що розглядають дві версії займання пожеж у Житомирській області: суховії та умисний підпал.
Як повідомлялося, нещодавно Німеччина оголосила, що передасть ДСНС України техніку для гасіння лісових пожеж.