В Національній дитячій спеціалізованій лікарні “Охматдит” провели першу трансплантацію кісткового мозку від неродинного донора. Пацієнт, однорічний хлопчик Назар, боровся за одужання з трьох місяців.
Про це повідомляється на Facebook-сторінці НДСЛ “Охматдит”.
“За результатами консиліуму гематологів та імунологів, Назара було госпіталізовано у відділення ТКМ, ІМДХТ та імунотерапії. Повністю сумісних споріднених донорів не було. Старший брат Назара помер не доживши до 1 року, скоріш за все, через аналогічний недуг. Можливими донорами були мати та батько, проте жоден із них не виявився повністю сумісним. …1 квітня Назар отримав свій шанс – кістковий мозок волонтера з Німеччини. …23 квітня команда лікарів відділення ТКМ зафіксувала приживлення кісткового мозку, у Назара почали вироблятись власні, нові, і, найголовніше, здорові та повністю функціональні клітини”, – розповіли в НДСЛ “Охматдит”.
В лікарні повідомили, що родина хлопчика пройшла тривалі обстеження та лікування. Було встановлено точний діагноз – рідкісний тип тяжкого комбінованого імунодефіциту – дефіцит АДА (аденозин дезамінази). Єдиним радикальним методом лікування є алогенна трансплантація стовбурових клітин або ало-ТСГК (тобто від сумісного родинного або неродинного донора).
Операція стала можливою завдяки допомозі БФ “Український реєстр донорів кісткового мозку”, участі небайдужих людей, в тому числі й на всіх рівнях влади, наполегливих і професійних медичних працівників.
Також, попри закриття авіапростору у зв’язку з карантином, завдяки зусиллям Міністерства закордонних справ і Міністерства інфраструктури вдалося доставити трансплантаційний матеріал до України та провести необхідну операцію.