Сьогодні, 4 квітня, набуває чинності закон про контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічніпродукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин. Закон був прийнятий Верховною Радою України ще 18 травня 2017, але основна частина його положень набирає чинності саме сьогодні.
Про це повідомляє пресс-служба Держслужби з питань безпеки харчових продуктів та захисту споживачів.
Як зазначають фахівці та експерти галузі, йдеться про нову систему контролю якості і безпеки харчових продуктів, коли держава більше не буде диктувати підприємствам, що і як робити, а тільки буде контролювати, щоб продукція була безпечною для людини.
Також вводиться новий формат періодичності перевірок бізнесу. Підприємства будуть перевіряти в залежності від ступеня ризику для життя і здоров’я людей.
“Підприємство, який віднесено до високого ступеня ризику, буде перевірятися раз на квартал. Під час такої категоризації братимуться до уваги вид продукції, з якою має справу підприємство, особливості відповідного виробничого процесу, кількість виготовленої продукції, результати попередніх заходів державного контролю, ефективність бізнес-процесів підприємства й інша інформація, що може свідчити про порушення ним законодавства.”, – йдеться в повідомленні.
Згідно з новим законом, інспектори будуть здійснювати перевірки згідно уніфікованим актів перевірки. Документ буде містити вичерпну кількість питань для перевірки і буде публічним.
Також закон вводить норму, згідно з якою інформацію про підприємство, на якому була виявлена небезпечна продукція, буде публікуватися на сайті Держслужби з питань безпеки харчових продуктів та захисту споживачів.
Крім того, вводяться нові санкції для порушників. Сума штрафу для юридичних осіб може досягати 70 тис. гривень – в залежності від скоєного правопорушення. Також при виявленні факторів на виробництві, які будуть представляти загрозу для життя і здоров’я, інспектор має право прийняти рішення про тимчасове припинення роботи підприємства на термін до 10 робочих днів.
Зазначається, що перевірки можуть проходити не тільки на виробництві, але й на складах і в магазинах. Закон передбачає відеофіксацію перевірок, як інспекторами, так і власниками. Також закон передбачає зміни для імпортерів харчових продуктів і кормів.