Постанова Кабінету міністрів № 341 про державне регулювання цін на товари, що мають істотну соціальну значущість, та товари протиепідемічного призначення набирає чинності 18 травня.
Про це повідомляє прес-служба Держпродспоживслужби.
Держрегулювання буде здійснюватися до закінчення карантину шляхом декларування зміни роздрібних цін у разі їх збільшення.
Держпродспоживслужба надала відповіді на найбільш поширені запитання щодо процедури декларування цін.
Постанова уряду стосується лише роздрібних цін, зміну оптово-відпускних цін декларувати не потрібно.
Суб’єкти господарювання повинні декларувати намір підняти роздрібну ціну більш ніж на 5%.
Відповідно до постанови, початок застосування задекларованих роздрібних цін залежить від відсотку їх підвищення, а саме:
- у разі підвищення цін на 15% і більше – застосування роздрібної ціни можливе не раніше ніж через 30 днів, без урахування дня декларування;
- у разі підвищення цін на 10% і більше, але менше ніж 15%, – застосування роздрібної ціни можливе не раніше ніж через 14 днів, без урахування дня декларування;
- у разі підвищення цін на 5% і більше, але менше ніж 10%, – застосування роздрібної ціни можливе не раніше ніж через три дні, без урахування дня декларування.
У випадках, коли зростання цін відбулося внаслідок закінчення строку дії знижок, декларувати зміну цін не потрібно. Декларуванню підлягає роздрібна ціна, яка підвищується на 5% і більше відсотків, що діяла до запровадження знижки.
Декларування зміни роздрібних цін на товари здійснюватиметься в електронному вигляді шляхом подання відомостей з використанням кваліфікованого електронного підпису до Держпродспоживслужби через її офіційний веб-сайт за посиланням https://price.consumer.gov.ua (посилання стане активним з 18 травня 2020 року).
Після реєстрації даних, відомості одразу вноситимуться до Реєстру роздрібних цін на товари в автоматичному режимі.
Держпродспоживслужба розмістить Реєстр роздрібних цін на товари на своєму офіційному веб-сайті та забезпечить вільний доступ до його відомостей.
З Реєстром роздрібних цін можна буде ознайомитися на офіційному сайті Держпродспоживслужби за посиланням https://declaration.consumer.gov.ua.
До суб’єктів господарювання, які допустять порушення, застосовуються адміністративно-господарські санкції відповідно до статті 20 закону України “Про ціни і ціноутворення”.
Також громадяни (фізичні особи-підприємці) і посадові особи суб’єктів господарювання за порушення порядку формування, встановлення та застосування цін і тарифів, притягуються до адміністративної відповідальності шляхом накладання штрафів у розмірах, визначених статтею 1652 Кодексу України про адміністративні правопорушення.