Медреформа стартувала: за що доведеться платити в лікарнях

2 квітня стартувала активна фаза медреформи. Пацієнти почали підписувати декларації з сімейними лікарями, терапевтами та педіатрами – лікарями первинної медицини. Декларація підтверджує, що ви вибрали лікаря і хочете обслуговуватися саме у нього. Так ви повідомляєте державі, що оплата за ваше лікування повинна нараховуватися саме в ту медустанову, де працює ваш лікар. Про це повідомляє “Сьогодні”.

За усі послуги терапевта, сімейного лікаря та педіатра заплатить держава. За одного пацієнта Національна служба здоров’я заплатить лікареві первинки в середньому 370грн на рік, з 2019-го – 450.

“Якщо лікар підпише декларацію з 2000 пацієнтами, за рік держава заплатить медустанові, в якій працює лікар, від 740 тис. до 1 млн грн. В цей бюджет входять витрати на приміщення,оплата роботи лікаря, медсестри, прості витратні матеріали та часткове покриття аналізів. Близько половини цієї суми – витрати практики, все інше – зарплата працівників”, – повідомляється на сайті “Сьогодні”.

За цими тарифами платить держава – саме для того, щоб у лікарів були гіднізарплати, і щоб ці гроші не платили пацієнти, як це відбувається зараз. Тому, йдучи до лікаря, пам’ятайте: це медична послуга, за яку ви вже заплатили податками.
Палатні послуги в результаті медреформи з’являться, але не на даному етапі.Первинний рівень буде безкоштовним. Частина медпослуг спеціалізованої медичної допомоги будуть платними.

Зазначається, що на кожну медпослугу МОЗ створить тариф. За цією ставкою відомство заплатить лікарнігроші за будь-яку допомогу пацієнтові. 

З 2020 року в Україні з’явиться державна програмамедобслуговування –  пакет послуг і ліків, які буде покривати держбюдже. Програму щорічно буде приймати Верховна Рада. Чим більше в бюджеті буде грошей – тим більше медпослуг українці отримають безкоштовно. Але це означає, що частина медицини автоматично стане платною.

Comments are closed
Recent Posts: