Президент Володимир Зеленський підписав закон “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень” № 1914-ІХ.
Про це повідомляє пресслужба Офісу президента.
Зазначається, що документ спрямований на зміцнення ресурсної бази бюджетів та запобігання бюджетним втратам через ухилення від оподаткування.
Зокрема, передбачена індексація ставок деяких податків, зміна підходів до оподаткування ПДВ і акцизним податком тютюнових виробів і рідин для електронних сигарет, пива, а також рентною платою за користування надрами для видобування руд заліза.
Також документ передбачає підвищення окремих ставок екологічного податку, запровадження мінімального податкового зобов’язання як податку з потенційно можливого мінімального доходу з земельної ділянки сільськогосподарського призначення, за винятком, зокрема, ділянок членів дачних та садівничих кооперативів, сільгоспугідь громадян у межах населених пунктів, земель на окупованій території або на лінії розмежування на період проведення ООС.
Крім того, передбачено встановлення для великих платників податків обмеження на перенесення від’ємного значення об’єкта оподаткування податком на прибуток підприємств минулих років.
Закон також містить норми для врегулювання проблемних питань оподаткування та забезпечення підтримки бізнесу.
Як повідомлялося, Верховна Рада прийняла так званий “ресурсний” закон 30 листопада.
Перед голосуванням депутати прибрали з фінальної версії законопроєкту поправку, яка могла привести до зниження ренти на видобуток залізної руди. За оцінками депутата від “Слуги народу”, голови парламентського енергетичного комітету Андрія Геруса, у випадку врахування цієї поправки державний бюджет міг втратити сумарно 12,5 млрд грн від сплати ренти на видобуток руди у 2022-2025 роках. За оцінками БізнесЦензора, у підсумку рента на видобуток залізної руди суттєво не зміниться, порівняно з рівнем, встановленим діючим законодавством.
Крім того, законом змінено механізм списання збитків великими платникам податку на прибуток, а саме збитки враховуються до повного їх погашення, але частинами по 50% щороку, першим звітним періодом буде 2022 рік. Очікується, що це дозволить збільшити надходження до держбюджету на 21 млрд грн.
Серед найбільш значних змін – запровадження мінімального податкового зобов’язання (МПЗ) на земельні ділянки поза межами населених пунктів, яе торкнеться у тому числі власників земельних паїв.