Приблизно 150-155 тисяч людей виїхали з Чернігова, таку цифру називає міський голова Чернігова Владислав Атрошенко в інтерв’ю Lb.ua.
“Точного підрахунку не ведемо, але – за моїми відчуттями – в місті лишається орієнтовно 130 тисяч людей. До війни було 285. Наразі в місті залишається дуже мало тих, хто реально може ремонтувати об’єкти критичної інфраструктури, із цим є проблеми. Також із числа тих, хто залишився, значна частина не в змозі дати собі ради”.
За його словами в місті залишаються багато хворих людей: хворі на covіd-19, люди, які залишаються в геріатричному будинку та хворі психоневрологічної лікарні.
“Ще до війни літня людина захворіла на ковід чи будь-що інше, родичі привезли її до лікарні, почалася війна, родичі втекли, людина залишилась, і тепер медики мають її пильнувати. А медиків також небагато лишається, і вони теж із ніг падають, у нас поранених багато, лікарні обстрілюють, вибиті вікна, в приміщеннях холодно. Тому зараз ми думаємо, як евакуювати цих людей. Ще одна категорія – хворі, які потребують гемодіалізу. Ми вирішили системно цю проблему. Є геріатричний будинок: без світла і тепла, який, по суті, потрібно евакуювати. Є хворі психоневрологічної лікарні, яких також важко зараз обслуговувати, не маючи електроенергії, тепла, води”.
Владислав Атрошенко додав, що найближчим часом у місті забезпечувати критичну інфраструктуру буде нікому.
“Потрібно було на законодавчому рівні зобов’язати працівників критичної інфраструктури виконувати свої службові обов’язки. Можливо, з подвійною чи потрійною заробітною платою”.