Японія все ж таки запровадить ембарго на імпорт російської нафти, хоча раніше влада країни заявляла, що це неможливо. Рішення змінилося після зустрічі лідерів G7, що відбулася 8 травня.
Про це заявив прем’єр-міністр Японії Фуміо Кісіда, передає CNN. За його словами, відмова від російської нафти має бути принциповою. При цьому глава японського уряду не озвучив терміни відмови від російської нафти.
“Єдність “Великої сімки” в даний час вкрай важлива. Грунтуючись на заяві лідерів G7, ми вирішили вжити заходів щодо принципового ембарго на російську нафту”, – заявив Кісіда.
При цьому він нагадав, що відмова від російської нафти буде для Японії дуже складною через залежність від імпортних енергоресурсів. При цьому залежність Японії від постачання російської нафти становить лише 3,6%. Більш серйозну проблему для Токіо відмовляє від російського ЗПГ, частка якого на японському ринку наближається до 10%.
Японія зазвичай побоюється зростання цін на нафту і газ, оскільки темпи інфляції країни безпосередньо залежать від енергетичного ринку. Країна повністю залежить від зовнішніх поставок, викопних енергоресурсів у неї немає.
Однак у 2018 році Японія все ж таки відмовилася від іранської нафти. На зміну іранським постачальникам прийшли арабські союзники США Саудівська Аравія та Об’єднані Арабські Емірати.
За підрахунками експертів, запровадження ембарго на ввезення російської нафти вплине на економіку ЄС, але цей вплив буде керованим. Доходи громадян Євросоюзу знизяться в середньому лише на 0,2-0,3%, а це близько 100 євро на дорослого європейця.
Проте постійні представники ЄС так і не змогли дійти згоди про запровадження заборони на імпорт російської нафти. Рішення продовжує блокувати Угорщину. Їй уже пропонували особливі пільги задля введення ембарго, проте проросійська влада країни продовжує ветувати енергетичні санкції.