У заблокованому й зруйнованому росією Маріуполі окупанти створили критичну ситуацію з похованнями загиблих. Вони завозять у місто хлор для використання в братських могилах, ймовірно, для швидкого знищення наслідків власних воєнних злочинів.
Про це в суботу, 13 травня, повідомив радник мера міста Петро Андрющенко в Telegram. За його словами, росіяни продовжують перетворювати Маріуполь на кладовище.
Маріупольцям дозволили самостійно проводити ексгумацію та перепоховання з дворів. Люди масово звозять трупи, зокрема й тіла з-під завалів.
“Трупи буквально складують на вулиці. Місцеві повідомляють, що сморід чутно задовго до візуального наближення. Трупам, яких опізнано, присвоюють номери (саме ці номери можна побачити на табличках у братських могилах). Невпізнаних фотографують і теж присвоюють номери”, – зазначив він.
Крім того, окупанти анонсували виплати компенсацій від рф за втрату близьких. Для того потрібно отримати довідку від окупаційної влади, але спочатку необхідно показати тіло загиблого на судмедекспертизу/впізнання, а вже після неї дозволено ховати людей.
“Незважаючи на щоденний графік роботи, кількість трупів зростає кожного дня. Ті маріупольці, які бажають пришвидшити процес, везуть тіла загиблих у Мангуш на подібну процедуру. За хабар, від 10 до 25 тис. грн, колаборанти в Мангуші швидко дають довідку і потім відбувається поховання в братській могилі в Мангуші. Звідти і її стрімке зростання”, – зазначив Андрющенко.
Напередодні мер міста Вадим Бойченко зазначив, що в Маріуполі залишаються від 150 до 170 тисяч мирних громадян. Живучи під постійними бомбардуваннями без засобів існування і меддопомоги, до кінця року в місті може померти ще більш ніж 10 тис. осіб.
Він наголосив, що причиною нових смертей можуть стати хвороби та нестерпні умови життя. Чиновник нагадав, що військові путінської армії перетворили Маріуполь на середньовічне гетто. Тож, вважає він, смертність буде відповідною.
Як повідомлялось, російські окупанти, які взяли в блокаду український Маріуполь, заблокували і евакуацію жителів з міста. Люди змушені повертатися в населений пункт, де немає води, їжі та майже не залишилося придатних для життя приміщень.