ДЕНЬ 402 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ – DAY 402 RUSSIAN AGRESSION
1 квітня відзначають День сміху, Міжнародний день птахів, День народження коньяку, Міжнародний день битви подушками.
В Україні – День пробудження домовика. У Нідерландах – тиждень музеїв, у Стамбулі – фестиваль тюльпанів.
Православна церква вшановує пам’ять двох християнських святих – Хрисанфа і Дарії Римських.
1 квітня 2022 року Київську область повністю звільнили від російських окупантів.
Ще цього дня – почалися розкопки давньоримського міста Помпеї (1748р.), день народження долара (1778р.), відбулася перша презентація розчинної кави (1938р.).
1906 – Підписання міжнародної конвенції з охорони птахів;
1917 – У Києві проходить Свято Свободи – одна з найбільших національних маніфестацій в історії України;
1918 – Сформовано Королівські повітряні сили Великої Британії;
1919 – Асканію-Нову оголошено народним заповідним парком;
1924 – Адольфа Гітлера засуджено на п’ять років неволі за Пивний путч;
1976 – Стів Джобс і Стів Возняк засновують Apple;
2001 – Нідерланди легалізують одностатеві шлюби;
2002 – Нідерланди легалізують евтаназію;
2009 – Албанія та Хорватія приєдналися до НАТО.
День пробудження домовика
В Україні за народним календарем – День пробудження домовика. Наші предки вірили, що з настанням холодів домовик засинає і прокидається тільки навесні. Тому цього дня намагалися задобрити духа дому, влаштовували гучні вечірки, веселилися, співали, танцювали. А ще ретельно прибирали в домі, бо вірили, що домовик ненавидить бруд.
Міжнародний день битви подушками
Відзначається в першу суботу квітня. З’явився флешмоб у 2008 році і швидко набув популярності. Правила боїв прості: потрібно одночасно бити один одного подушками. Чіпати людину без подушки заборонено. Головна мета свята – допомогти подолати стрес.
День сміху
День сміху – міжнародне свято, що відзначається в усьому світі 1 квітня. Цього дня прийнято розігрувати рідних, друзів і просто знайомих, або жартувати над ними.
Історію виникнення свята сміху пов’язують із тим, що спочатку 1 квітня святкувалося в багатьох країнах як день весняного рівнодення і час Великодня. Святкування з нагоди весняного нового року завжди супроводжувалися жартами і веселими витівками. Традиція свята живе і сьогодні: причиною стала сама природа, бо весняні примхи погоди люди намагалися задобрити жартами і розіграшами.
Інша версія виникнення Дня сміху пов’язана з переходом на Григоріанський календар, запроваджений Папою Римським Григорієм 1582 року.
Новий рік у середні віки відзначали наприкінці березня, до того, як у 1563-1564 роках король Карл Дев’ятий реформував у Франції календар. Тому Новорічний тиждень починався 25 березня і закінчувався 1 квітня.
Міжнародний день птахів
Щороку 1 квітня відзначається Міжнародний день птахів – інтернаціональне екологічне свято. Його мета – збереження видового різноманіття та чисельності птахів.
А виникло воно 1894 року в американському штаті Пенсильванія, як дитяче свято. Незабаром, здобувши популярність завдяки журналістам, почало масово проводитися в усіх штатах США, потім у Європі.
19 березня 1902 року було ухвалено “Міжнародну конвенцію з охорони птахів, корисних у сільському господарстві”, яку підписали понад десять держав. Вона набула чинності 12 грудня 1905 року. 18 жовтня 1950 року в Парижі підписано “Міжнародну конвенцію про охорону птахів”, яка замінила попередній документ для більшої частини держав-учасниць – вона розглядала вже всі види птахів, а не лише корисні для сільського господарства.
Нині Міжнародний день птахів відбувається в рамах біологічної програми ЮНЕСКО “Людина і біосфера” в багатьох країнах світу.
Міжнародний день битви подушками
Відзначають у першу суботу квітня. З’явився флешмоб у 2008 році і швидко набув популярності. Правила боїв прості: потрібно одночасно бити один одного подушками. Чіпати людину без подушки заборонено. Головна мета свята – допомогти подолати стрес.
День народження коньяку
1 квітня відзначається неофіційне, відоме переважно в колах фахівців-виробників, а також шанувальників одного з міцних алкогольних напоїв свято – День народження коньяку.
Коньяк – міцний алкогольний напій, різновид бренді, тобто винного дистиляту, що виготовляється за суворою технологією з певних сортів винограду в конкретній місцевості.
Назва коньяк французька, вказує на найменування містечка і місцевості (регіону), в якій він виробляється. Законодавством Франції та суворими регламентами виробників цієї країни чітко прописані вимоги до виготовлення цього алкогольного напою. Найменші відхилення від технології вирощування сорту винограду, процесу виробництва, зберігання і розливу можуть позбавити виробника ліцензії.
У цих же регламентах прихована і дата, яка вважається днем народження коньяку. Пов’язана вона з тим, що все заготовлене для виробництва коньяку молоде виноградне вино, яке перебродило за зиму, має бути розлито в бочки до 1 квітня. Оскільки настання весняного потепління і мінливість весняної погоди в цьому регіоні Франції можуть негативно позначитися на смакових якостях напою, що порушить технологію виробництва коньяку. З цього часу (1 квітня) починається відлік віку або витримки коньяку. Ці регламенти були затверджені у Франції вперше 1909 року, після чого неодноразово доповнювалися.
Фестиваль тюльпанів у Стамбулі
Щороку у квітні Стамбул перетворюється на тюльпанову столицю світу.
Мільйони тюльпанів висаджують по всьому місту. Їх можна побачити практично в будь-якому куточку Стамбула: від парків і алей до міських автомагістралей і багатьох дворів. Причому висаджують квіти не лише спеціальні служби, а й самі жителі міста. Адже напередодні фестивалю всім охочим роздають цибулини цих прекрасних рослин безкоштовно.
Тиждень музеїв у Нідерландах
Щорічно один із тижнів квітня в Нідерландах проводять жителі і туристи країни з користю для підвищення освітнього та культурного рівня – він стартує в Національний музейний вихідний, коли понад 400 музеїв відкривають двері для безкоштовного (або з великою знижкою) відвідування.
Церковне свято
Православна церква вшановує пам’ять двох християнських святих – Хрисанфа і Дарії Римських, які жили в 3 столітті. Хрисанф походив із сім’ї язичників, але, прочитавши Новий Завіт, вирішив стати християнином. Батько, волів відвернути юнака від віри, тому одружив його з Дарією, жрицею Афіни Паллади. Однак Хрисанф зміг навернути в християнство і її. Подружжя вирішило вести цнотливе життя і закликало до цього інших. Городяни поскаржилися на Хрисанфа і Дарію владі. Християнську пару піддали катуванням, а потім стратили.
Іменини: Дарина, Дмитро, Іван, Інокентій, Софія