За минулий рік лише 9 дітей отримали статус дитини, яка постраждала від військових дій і збройних конфліктів на Донбасі.
Про це на засіданні уряду повідомив народний депутат Юрій Павленко.
“За цей рік справдилися найгірші прогнози, за минулий рік лише 9 дітей отримали статус дитини, яка постраждала від військових дій і збройних конфліктів”, – сказав він.
Він заявив, що попри роботу сформованої робочої групи Мінсоцполітики, постанова, яку врешті винесли на затвердження уряду, робить можливим, отримання дитиною статусу дитини, яка постраждала від військових дій, проте після цілої низки бюрократичних процедур.
“Остаточний варіант, який внесений на урядовий комітет і на засідання уряду не був навіть показаний громадським організаціям, які працювали в робочій групі. На жаль, оцінюючи його зараз, я можу сказати, що там зберігається ціла низка дискримінаційних норм по відношенню до дитини.
Коли перевантажений порядок надання дозволу: дозволами, експертизами, величезною кількістю довідок, для того, щоби дитина довела державі, що вона постраждала від війни”, – резюмував він.
В свою чергу міністр соціальної політики Андрій Рева запропонував протягом тижня доопрацювати постанову після її прийняття. Він визнав проблему і зазначив, що будь-яке насильство по відношенню до дитини є кримінальним злочином.
“Зараз позиція громадських організацій полягає в тому, щоб в тій частині, яка стосується психологічного насильства над дитиною, прибрати будь-які моменти пов’язанні з верифікацією”, – сказав Рева.
Він додав, що потрібен такий механізм, який би дозволив встановити цих дітей, взяти їх на облік і далі в межах законодавства надавати їм допомогу.
Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман доручив міністру соцполіти спільно з Павленко доопрацювати постанову та через тиждень подати її на підпис. Тож її схвалили з доопрацюванням у тижневий термін.
Як відомо, зміни до закону про охорону дитинства визначають дітей, які постраждали внаслідок збройних конфліктів і передбачають розробку постанову про надання статусу цим дітям.
Постанова порядок надання відповідного статусу дитини була затверджена 5 квітня 2017 року.