“Народна дистрибуція” – це процес волонтерського розповсюдження фільму шляхом показів його у школах, вишах, бібліотеках, кіноклубах, палацах культури, військових частинах та реабілітаційних центрах. “Такий шлях популяризації нашого фільму після перегляду його на Мандрівському фестівалі Docudays UA вигадали глядачі, яким стрічка сподобалася. Нам залишилось лише знайти йому назву” – розповіли на прес-конференції в “Укрінформі” режисерки нової стрічки “Війна химер” Анастасія та Марія Старожицькі. Сам фільм, це – розповідь про кохання, про добробат “Донбас”, про війну, героїв та загарбників, мирних мешканців фронтових зон, про загиблих побратимів, про полонених росіян, Ілловайський “котел”, життя та смерть.
“Ми віддаємо “Війну химер” для безкоштовних чи благодійних показів всім, хто може й хоче організувати її перегляд і зібрати залу зацікавлених глядачів в будь-якому місті чи селищі будь-якої країни” – наголошують авторки.
Вже є перші дистриб’ютори – це Олексій Куліш, який продовжує серію показів у Київській області, Андрій Поляков, який взявся опікуватися зоною АТО, Віталій Бунчак з Рівненщини, це кіборг Вячеслав Зайцев у Запоріжжі, Катерина Леонова у Дніпрі, Василь Кізка у Ямполі, Раїса Стоян в Сумах, Валентина Кулик у Лохвицькому будинку культури, Іванна Щербина в мережі київських бібліотек, волонтерка Манана Абашідзе, одинадцятикласник Сергій Фірак та багато інших.
“Наш рух-це відповідь на російську пропаганду, але це більш потужний та впливовий засіб примусити людину замислитись про сенс життя”-розповідає Лариса Артюгіна, режисерка, керівник проекту “Платформа української документалістики”. “Документальне кіно без подальшого обговорення працює лише на половину. Тому ми організуємо одночасний перегляд в різних місцях. Наприклад в Марьянці та в Латвії. А після перегляду глядачі з Латвії могли поспілкуватися не тільки з місцевими мешканцями, а й з героями стрічки безпосередньо” – додає пані Лариса. До речі, “Війна химер” – не єдиний фільм, який пропонується дорозповсюдження через “Народну дистрибуцію”. Таких стрічок вже біля десяти, дізнатися більше можна з соцмереж учасників прес-конференції.
Умови є, а чи стане цей шлях насправді новою течією в розповсюдженні сучасних документальних фільмів – покаже час.