Міжнародні інвестори, які придбали доларові облігації російської алюмінієвої компанії «Русал», не можуть їх продати через санкції, запроваджені Сполученими Штатами Америки.
Про це повідомляє Bloomberg.
Через те, що посередникам на фондовому ринку заборонено здійснювати будь-які операції з цінними паперами російської компанії, інвестори не можуть позбутися цих цінних паперів.
При цьому зазначається, що сам «Русал» може не виплатити купонні платежі за облігаціями вчасно, тобто до 7 травня 2018 року.
«Це парадокс санкцій: ти хочеш покарати Росію, але першими збитків зазнають західні кредитори. Власники облігацій хочуть їх продати, проте вони застрягли з цими цінними паперами», — сказав Антоніо Агреста, трейдер лондонської компанії City & Continental.
Bloomberg також зазначає, що напередодні санкцій «Русал» продав на ринку облігацій на 500 мільйонів доларів, а загальний борг компанії складає 8,5 мільярдів доларів, включаючи 1,6 мільярди у облігаціях.
Нагадаємо, що у Сполучених Штатах запровадили санкції проти російських олігархів, наближених до президента Росії Володимира Путіна у справі щодо втручання Москви в президентські вибори 2016 року.
Акції компанії російського олігарха Дерипаски впали вдвічі після санкцій США. Компанії США почали анулювати контракти з російськими організаціями зі списку санкцій.
Також російський рубль втратив 8% від початку впровадження нових санкцій США.
Раніше повідомлялось, що євро в Росії здорожчало до найвищого за 2 роки показника.
Після нових санкцій США у Росії курс долара уперше з листопада 2017-го перевищив 60 рублів.
Порошенко заявив, що РНБО вже підготувала пакет санкцій проти Росії, аналогічний американським.
Нагадаємо, через нові санкції США найбагатші росіяни у понеділок, 9 квітня, втратили загалом 16 мільярдів доларів.
Також нові санкції можуть зачепити російські державні банки, якщо ті спробують допомогти компаніям, які потрапили під дію санкцій.