Новообраний президент США Дональд Трамп планує почати масові депортації мігрантів вже наступного дня після інавгурації, яка запланована на 20 січня. Зі свого боку радники Трампа мають намір “покарати” міста-притулки нелегалів.
Про це пише Wall Street Journal, посилаючись на власні джерела з оточення Трампа. Як зазначається, депортації розпочнуть із Чикаго, штат Іллінойс. Для проведення операції у місті задіють від 100 до 200 офіцерів імміграційної служби США, передає OBOZ.UA
Чикаго було обрано для першого рейду через те, що влада міста начебто нелояльно налаштована до Трампа, припускають інформатори видання.
“Ми почнемо прямо тут, в Чикаго, і якщо мер міста не хоче допомагати, він може стояти осторонь. Але якщо він нам перешкоджатиме, якщо буде свідомо переховувати або приховувати нелегалів, я буду переслідувати його в судовому порядку”, – цитує WSJ слова Тома Гомана.
Томас Гоман – колишній американський офіцер поліції, імміграційний чиновник, який працював за адміністрації Обами та першої адміністрації Трампа. В адміністрації Трампа він був одним із найрішучіших прихильників розлучення дітей з батьками як засобу стримування незаконного в’їзду в країну. Наприкінці минулого року Трамп заявив, що поверне Гоману посаду голови імміграційної служби США.
Окрім Чикаго, “під прицілом також опиняться Нью-Йорк, Лос-Анджелес, Денвер і Маямі”, зазначає WSJ.
Аби допомогти у проведенні таких антимігрантських рейдів, команда Трампа планує надати місцевим шерифам більше повноважень.
Окрім цього, радники Дональда Трампа заявили, що мають намір “покарати всі міста-притулки” мігрантів, припинивши надання їм федеральних грантів.
Видання також цитує економістів, які попереджають, що масові депортації негативно вплинуть на економіку країни. Річ у тім, що через старіння населення США економіка країни стала залежною від робочих рук саме мігрантів. Передусім це стосується харчової промисловості, будівництва та сфери послуг.
З кінця 2020 року до США мігрували близько 10 мільйонів людей, включно з нелегалами. Більшість з них працює, причому офіційно, і роботодавці за це сплачують податки.
Як повідомляв OBOZ.UA, цьогоріч під час інавгурації Трампа вперше під час такої події будуть приспущені державні прапори – але причина не в тому, що американці не раді новому главі державі. 29 грудня 2024 року помер 39-й президент Джиммі Картер, тож за традицією прапори мають бути приспущені протягом 30 днів.
Також OBOZ.UA розповідав, чи планує український лідер Володимир Зеленський зустрітися з Дональдом Трампом після інавгурації.